Minister z wojewodą mają mówić o "kondycji finansowej" zachodniopomorskich samorządów. Za oknami w tym samym czasie demonstrować będą nauczyciele, rodzice i uczniowie popierający strajk w oświacie.
Był kompozytorem, dyrektorem muzycznym miasta, pedagogiem, śpiewakiem. Dzięki niemu miasto muzycznie rozkwitło. W sobotę 20 kwietnia przypada 150. rocznica śmierci Carla Loewego.
- Nie poddawajcie się - prosi nauczycieli jeden z uczniów w spocie, w którym młodzież tłumaczy, dlaczego popiera oświatowy strajk.
"Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego solidaryzuje się z protestującymi nauczycielami i nauczycielkami, zdecydowanie popierając zgłaszane przez nich postulaty dotyczące podwyżek płac".
Miłośnicy Puszczy Bukowej ujawnili wizualizacje i opis nowej siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która ma powstać w miejscu lasu w otulinie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego "Puszcza Bukowa".
Po świętach na szczecińskich Wałach Chrobrego odbędzie się manifestacja organizowana przez nauczycieli.
- Dokumenty złożone w przetargu na Fabrykę Wody są poprawne. Spółka [Fabryka Wody] jest zdecydowana wybrać najkorzystniejszą ofertę i budować. Krótko mówiąc, po zdobyciu finansowania ruszamy z aquaparkiem - ogłosił w piątek prezydent Szczecina Piotr...
W regionie program Rodzina 500+ objął ponad 106 tys. rodzin. Łącznie trafiło do nich ponad 2 mld 660 mln zł.
- Podjąłem decyzję o rezygnacji z auta spalinowego. Od dziś do jazdy po mieście używamy wyłącznie samochodu elektrycznego - ogłosił prezydent Piotr Krzystek.
Nie robił badań, tylko wystawiał zaświadczenia i brał za to opłatę. Dzięki niemu kilku osobom udało się oszukać ZUS twierdzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.
Gofry z owocami, ciasteczkami oreo, nutellą, rurka z bitą śmietaną, lody, smoothie, kawa mrożona - to smakołyki, które można znaleźć w lokalu Goferek.
Problemy pasażerów linii 2, 3 i 12. Tramwaje przez godzinę nie kursowały na Niebuszewie z powodu poważnego wypadku na torach na al. Wyzwolenia.
W 1989 roku zaczęła się zmieniać Polska, zaczęły się też zmieniać nasze miasta. Chcemy wspólnie z Wami pokazać tę gigantyczną (r)ewolucję, której wspólnie dokonaliśmy.
Większość rannych, którzy ucierpieli w wypadku w Podjuchach, jest już w domu.
Nauczyciele zdają sobie sprawę, że drugiego takiego protestu nie będzie przez długie lata, może nawet przez całe pokolenie. Czy wytrwają? I w jakiej kondycji wrócą do naszych dzieci?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.