Dzieło jest już gotowe, a w czwartek oficjalna prezentacja, spotkanie w miejscu z mroczną historią, ciekawy wykład i spektakl. Na bocznej ścianie Książnicy Pomorskiej powstał mural przedstawiający szczecińską synagogę.
Od pomysłu do realizacji minęły cztery lata. Jest już data premiery niezwykłej kroniki miasta, która powstała 400 lat temu. To barwna opowieść, także z nutką mrożących krew w żyłach historii z paleniem na stosie.
Jak zwykle dużo się dzieje w Szczecinie w weekend i kolejne dni. Oto przegląd najciekawszych wydarzeń kulturalnych.
"W Ślad Bez Światła" to nazwa niezwykłego wydarzenia, które odbędzie się w Szczecinie już w najbliższą sobotę. Podczas spaceru po mieście osoby widzące przekonają się, jaka jest percepcja świata osób z dysfunkcją wzroku.
Co się wydarzy w Szczecinie w najbliższych dniach? Garść propozycji na weekend i kolejne dni.
Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu teatralnego 2021/22 otrzymała Anna Augustynowicz za przedstawienie "Odlot" w Teatrze Współczesnym. To już druga nagroda im. Konrada Swinarskiego przyznana przez miesięcznik "Teatr"...
20-letnia Japonka Hina Maeda będzie gwiazdą koncertu, który odbędzie się 18 listopada w Filharmonii w Szczecinie. Zaledwie tydzień temu ta genialna skrzypaczka wygrała 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego.
Hanna Suchocka, pierwsza kobieta premier w Polsce, prawnik, a w latach 2001-2013 ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, będzie gościem kolejnej debaty z cyklu Otwarta Społeczność w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
To będzie niebanalne zestawienie - fuzja muzyki chóralnej i ciężkich brzmień - zapowiada Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie, który do współpracy zaprosił Tomasza Organka i jego zespół.
A to jeszcze nie wszystko. Przed nami bardzo bogaty w wydarzenia weekend i cały tydzień.
Konkurs Europejski, Zachodniopomorskie Shorty, SeFF MINNI, spotkania z Tomaszem Raczkiem i Adamem Sikorą. Zaczyna się Szczecin Film Festival '22, na którym zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne z różnych krajów.
"Tajemniczy świat śluzowców i porostów Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej" to tytuł wystawy prac autorstwa prof. Joanny Podlasińskiej w Galerii Rektorskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Czy nasze lęki są uzasadnione? Między innymi na to pytanie spróbuje odpowiedzieć Paweł Moczydłowski, były szef więziennictwa i ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, w rozmowie z Michałem Józefem Kaweckim. Spotkanie w zamku już dziś.
Rap, poezja śpiewana, klasyka rocka. A także spotkania z Antonim Dudkiem i Krzysztofem Kosińskim. Oto garść propozycji na najbliższe dni.
Statuetkę "Strzała Północy 2022" dla najlepszego monodramu pokazanego w Koszalinie otrzymała Sara Lech, wykonawczyni monodramu "Te sprawy". Tegoroczny Festiwal Debiutów w Monodramie zakończył się w niedzielę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.