Niemal godzinę trwało opuszczanie na wodę kutra rybackiego "Jens Kristian", który zbudowała stocznia Poltramp Yard. Jednostka powstała dla norweskiego armatora. Odpłynie ze Szczecina gotowa do połowów.
Miasto wybrało konsorcjum firm Roverpol i Rover Alcisa na wykonawcę budowy węzła "Granitowa" wraz z nowym mostem nad Regalicą.
- "Sąd Konkursowy wybrał projekt, który był jednym z projektów zawierających najwięcej zieleni, pozostawiający również dotychczasowe drzewa, na którym tak mieszkańcom zależy" - pisze Rada Osiedla Stare Miasto, odnosząc się do swojego udziału w...
Jest trzech zwycięzców konkursu na dzierżawę i zagospodarowanie pawilonów przy alei Wyzwolenia. Na jeden z pawilonów konkurs zostanie powtórzony.
Ogień doszczętnie strawił mieszkanie na ostatnim piętrze budynku. Jedna osoba została ranna, siedem trzeba było ewakuować.
Bartłomiej Sochański, szczeciński radny PiS i były kandydat tej partii na prezydenta miasta, odkąd związał się z obozem "dobrej zmiany", dorabia sobie m.in. w państwowych spółkach. Od niedawna również w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.
Osiem zastępów strażaków, kruszenie lodu, okrywanie kocami - tak przebiegała akcja ratowania żubrzycy, pod którą załamał się lód na jednym z jezior w Drawieńskim Parku Narodowym.
Wyjazd ze Szczecina przez ulicę Struga i dalej Zwierzyniecką został zablokowany. Energopol niespodziewanie zamknął jeden pas ruchu na modernizowanym węźle Kijewo.
Policja zatrzymała na ulicy Struga miejski autobus spółki SPA Dąbie, którego kierowca był "pod wpływem środków odurzających".
Około 18 mln zł - tyle Szczecin wyda w 2019 r. bezpośrednio na inwestycje rowerowe. W rzeczywistości będzie mniej, bo mamy na nie bardzo znaczące unijne dofinansowanie.
PKS Szczecin zdecydował się na uruchomienie połączenia zapewniającego dojazd na pierwszy, poranny samolot do Warszawy. Zabierze też pasażerów ostatniego lotu ze stolicy do Szczecina.
Sytuacja była tak niebezpieczna, że w transporcie poszkodowanych do karetki musieli pomóc strażacy. Dzik zbiegł.
- Trudno sobie wyobrazić, aby istniała możliwość swobodnego i przyjemnego korzystania z proponowanego przez projektantów parku przez dzieci czy osoby starsze, gdy jest on otoczony przez parking i jeżdżące wokół niego pojazdy poszukujące miejsca -...
Rodzice i uczniowie protestują przeciwko planom połączenia Centrum Edukacji Ogrodniczej w Zdrojach z Zespołem Szkół nr 2 w Dąbiu.
Z taką propozycją zwrócił się do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka działacz społeczny Igor Podeszwik (Inicjatywa Nowy Szczecin)
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.