Spotkania warsztatowe i spektakle dla najmłodszych, premiera filmu przyrodniczego, czy filharmonicy grający kompozycje Mieczysława Karłowicza. To kilka wydarzeń online, które przygotowały szczecińskie instytucje kultury.
Liryczne i operowe pieśni oraz znane latynoskie przeboje - to wszystko można było usłyszeć podczas minikoncertu tenora Felipe Cespedes Sancheza, który odbył się w oknie jednej ze szczecińskich kamienic.
Szczecińska Opera na Zamku i Zamek Książąt Pomorskich dołączają do ogólnopolskiej akcji Light the Sky. W ten sposób instytucje chcą podziękować medykom walczącym z epidemią SARS-CoV-2.
Wirtualna wystawa "Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły" została przygotowana przez zespół Muzeum Narodowego w Szczecinie i Uniwersytet Warszawski. To gratka dla miłośników historii, którzy w czasie pandemii...
Szczecin Jazz miał się rozpocząć w połowie marca. Epidemia sprawiła, że został przeniesiony. W czasie pandemii organizatorzy postanowili udostępnić wielbicielom jazzu krótkie koncerty i rozmowy z artystami, którzy mieli wystąpić na festiwalu.
Jest bardzo prawdopodobne, że szczecińskie kino Pionier przetrwa epidemię koronawirusa. Pomagają w tym m.in. wielbiciele tego miejsca.
W najbliższą niedzielę na kanałach internetowych szczecińskiej filharmonii nie usłyszymy koncertu. Odbędzie się za to cyfrowa premiera filmu dokumentalnego "Mieczysław Karłowicz - samotna wędrówka" w reżyserii Tomasza Knittla.
W poniedziałek do sprzedaży trafi nowa powieść Krzysztofa Niewrzędy: "Confinium. Szczecińska opowieść".
Szczecinianka pisała o swoim dniu codziennym na fanpage'u. Jej humorystyczne wpisy zauważyła aktorka Teatru Polskiego i postanowiła tę "sztukę" wystawić. Premiera miała się odbyć 1 kwietnia. Teraz fragmenty będzie można zobaczyć w sieci.
W serwisie YouTube pojawił się kolejny klip promujący epkę Łony i Webbera "Śpiewnik domowy". Minialbum od piątku jest dostępny w sprzedaży.
W związku z zagrożeniem epidemicznym organizator Sunrise Festivalu 2020 podjął decyzję o przełożeniu tegorocznej edycji imprezy na kolejny rok.
Warsztaty dla najmłodszych, spotkanie przy kawie, koncerty dla dorosłych. Sprawdziliśmy, gdzie w weekend można znaleźć ciekawe wydarzenia stworzone przez szczecinian.
Michał Giełzak, szczecinianin od wielu lat związany z miejską kulturą, został dyrektorem powstającego Domu Kultury "Krzemień" w Podjuchach. Budowa placówki u zbiegu ul. Krzemiennej i Sąsiedzkiej jest na ukończeniu.
Prawie pięćdziesięciu członków Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie nagrało we własnych domach utwór renesansowego kompozytora Wacława z Szamotuł.
ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki pomimo epidemii cały czas działa. Oto kolejne akcje artystyczne i społeczne.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.