Ograniczenie kursowania tramwajów linii 8 i 11 nie zlikwidowało problemu odwoływanych tramwajów. W poniedziałek z rozkładu jazdy znikło 38 połączeń.

Zmiany w rozkładzie jazdy weszły w życie w sobotę, 16 września. Ograniczone zostało kursowanie linii 8 i 11. Na swojej pełnej trasie jadą tylko w godzinach szczytu. Poza nim "ósemka" w ogóle nie kursuje, a "jedenastka" jadąca od strony Pomorzan zawraca przez ul. Matejki i pl. Rodła. Szczegółową analizę nowego rozkładu jazdy przedstawiliśmy w poniedziałek na szczecin.wyborcza.pl w artykule "Kto bardziej stracił na cięciach w rozkładzie jazdy linii 8? Gumieńce czy prawobrzeże? Kto naprawdę ma największy problem?".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Dziadostwo...
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Ciekawe czy Uncle Google nadąża za tymi zmianami proponując połączenia?
  Chyba trzeba było zwiększyć zatrudnienie w ZDTiM, żeby zacząć ogarniać te zmiany - wygląda to na bardzo dynamiczny proces - odwołać 38 kursów w ciągu nocy to doprawdy sukces.
  Nie dalej jak wczoraj w moim poście do artykułu Pana Redaktora (? Kto bardziej stracił na cięciach w rozkładzie jazdy linii 8? Gumieńce czy prawobrzeże? Kto naprawdę ma największy problem??) była propozycja wprowadzenia jednego kursu na godzinę na każdej linii z nadzieją, że uda się to zapewnić. Jak widać wszystko zmierza w tym kierunku i oby tylko na tym się skończyło.
  W sprawie tantiem propozycja z mojego w/w postu jest jak najbardziej aktualna.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  We wtorek wg informacji ZDiTM znów będą odwołane kursy n liniach nr 7 i 11. Dlaczego pod ochroną są linie obsługujące Gumieńce. pomimo, że w godzinach szczytu obsługują tę dzielnice dwie linie: 8 i 10 żaden kurs nie będzie odwołany. ZDiTM rejon stoczni ma w głębokim poważaniu. Czyli lepiej być bogatym i ładnym niż biednym. Biedni niech chodzą piechotą,
  @sedina_2008
  Dokładnie. Wszędzie w prasie i necie w tytułach i wypowiedziach jest wielki płacz o 8 i jak to rzekomo mieszkańcy Gumieniec zostali odcięci od świata.
  Zapraszamy na Pogodno i Krzekowo gdzie jest to prawdą. I notorycznie odwoływane kursy 7 która i tak już kursuje bardzo rzadko.
  Kto taki ważny mieszka na Gumieńcach, że się ich tak faworyzuje i nie ma ani jednego odwołanego kursu?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Najważniejsze, że stadion mamy i aquapark. Nie ma chleba, ale igrzyska na wysoki połysk będą :P
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Przypomnę wszystkim pewną sytuację z 2007 roku. Kiedy to PiS byl u końcu Kadencji. Też był ogromny problem. I komunikacje szlag trafił. Też były nie wyjazdy. Też cięcia i ograniczenia. I nagle przyszło PO. I komunikacja zaczęła działać. I kasa się znalazła do Wszystkich. Mamy podobna sytuacje. Znów PiS jest o Kradną na potęgę!!! Inwestują w jakieś CPK. W Inne rzeczy. 800 Plus, 13-stki, 14-stki. Aby ludzie głosowali. Zabierają samorządom pieniądze ale i tak Polska Ciemnota na nich głosuje!!!! Czas to zmienić. Ile można??? Mam nadzieje, że to ostatnie podrygi zdechłej ostrygi. I PiS odda stołek.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Brak fachowców, profesjonalistów w planowaniu i zarządzaniu komunikacją miejską Szczecina. Brak oceny tego co ma być zrobione przez zewnętrznych audytorów. Szczecin realizuje obecnie rewolucję torową. Patrz ul. Kolumba. Tak jest ze wszystkim w naszej komunikacji
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nie rozumiem, o co tyle szumu? Piotruś K. limuzynę ma? Ma. Szofera ma? Ma. Ochrona pilnuje? Pilnuje. Dojechał do pracy? Dojechał. Trzyma stery miasta? Trzyma. Jesteśmy w dobrych rękach - kapitan na pokładzie jest!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  zlikwidować tramwaje i po problemie
  już oceniałe(a)ś
  1
  0