To był ostatni akord szczecińskich obchodów rocznicy robotniczej rewolty.
Szczecin należy do liderów współpracy międzysamorządowej - oceniają eksperci Instytutu Rozwoju Miast.
- Gdyby nie krew robotników ze Szczecina, Gdańska i Gdyni, nie bylibyśmy wolni - mówił w niedzielę na placu Solidarności Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Według premiera Mateusza Morawieckiego wymiar sprawiedliwości w III RP wywodził się z "poprzedniego systemu" i dlatego nie udało się ukarać winnych tragedii Grudnia '70 na Wybrzeżu. Tak stwierdził podczas niedzielnych obchodów w Szczecinie.
Zakończyły się tegoroczne remonty dróg krajowych w województwie zachodniopomorskim. Wyremontowane zostały nawierzchnie na 94 kilometrach dróg nr 6, 10, 11, 13, 20, 26 i 31, czyli na niemal 10 proc. sieci dróg krajowych w regionie pojawiła się nowa...
Przedstawiciele zachodniopomorskiej PO - posłowie, radni, marszałek województwa Olgierd Geblewicz - złożyli w niedzielę rano kwiaty pod bramą szczecińskiej stoczni
Zamiast wpychać objuczony bagażami rower na plażę, będzie go można zostawić w bezpiecznym boksie przy wejściu. Urząd Marszałkowski szuka firmy, która ustawi rowerowe garaże w jednej z nadmorskich miejscowości.
Złożeniem kwiatów na Cmentarzu Centralnym, na grobach tragicznie zmarłych uczestników tamtych wydarzeń, rozpoczęły się w sobotę dwudniowe obchody Grudnia '70 - najbardziej krwawego protestu w powojennej historii Szczecina.
W krajowym zarządzie Platformy znalazło się dwóch posłów PO z Pomorza Zachodniego.
Ceramiczne kafle, szczecińskie pierniki, ręcznie szyte zabawki i miody - to wszystko przez sobotę i niedzielę można kupić w Arenie Szczecin. Trwają tam Targi Świąteczne.
Szczecin nadal nie ma uchwały budżetowej na rok 2018. Już dwukrotnie przerywano obrady w tej sprawie - podobno z powodów politycznych. Trzecie podejście - we wtorek
Myśliwi mieli obezwładnić jednego z aktywistów - przycisnąć jego twarz butem do ziemi i przebić mu oponę w rowerze. Sprawę wyjaśnia policja.
W tej sprawie nie można wykluczyć podłoża kryminalnego - wynika z informacji policji.
Woził szczecinian w piątek, ma zaplanowaną trasę jeszcze 22 i 29 grudnia. Świąteczny tramwaj zaprasza mieszkańców na darmowe magiczne kursy po centrum miasta.
W sobotę i niedzielę w alei kwiatowej, na pl. Żołnierza i na pl. Lotników w Szczecinie będzie można posłuchać koncertów kolęd i bajek, nauczyć się dekorować pierniki. Na koniec - uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.