- Chciałbym, żeby w Prawie i Sprawiedliwości obowiązywała zasada, że najpierw jesteśmy ministrami, posłami całego kraju, a w drugiej kolejności członkami partii. Odwrotna sytuacja oznacza, że prowadzimy kraj ku katastrofie. Oznacza, że zmierzamy do...
Rozwiązaliśmy zagadkę schronu, którego istnienie wywołało w 2008 roku prawdziwą sensację. Znaleźliśmy drugie wejście, dzięki czemu poznaliśmy tajemnicę tych podziemi.
Gdy w radiu Sting śpiewał "Fragile", a Black królował ze swoim jedynym hitem "Wonderful life", w jednej ze szczecińskich piwnic pierwsze utwory wymyślał zespół Quo Vadis. Poszli w łomot zwany trash metalem.
Na zapleczu reprezentacyjnych Wałów Chrobrego rozciąga się zaniedbany park Żeromskiego. Tymczasem właśnie ten park powinien stać się perłą zieleni w centrum miasta. Przemawia za tym i historia miejsca, i bogactwo gatunków roślin.
- Misjonarze schronieni w kurii książęcej przez kilka tygodni przekonywali starszyznę miasta, żeby zgodziła się na publiczną ewangelizację. Wreszcie Otton zdecydował się wykorzystać autorytet Krzywoustego - opowiada prof. Stanisław Rosik.
Trzeba zrobić wszystko, aby zatrzymać w Szczecinie absolwentów szkół średnich i uczelni. I większy nacisk położyć na promocję miasta, aby przyciągnąć ludzi z innych regionów - mówią przedstawiciele szczecińskich firm IT.
Gdy firma X czy Y ogłasza, że wprowadza na rynek nowe urządzenie lub oprogramowanie, w jednym ze szczecińskich biurowców już dawno mają je rozłożone na czynniki pierwsze.
Szczeciński Westend, słynna dzielnica willowa zbudowana przez spółkę Johannesa Quistorpa, powstał nie do końca tam, gdzie był planowany. I całe szczęście, że tak się stało.
Kilka dni temu stacja pomiarowa przy ul. Piłsudskiego w Szczecinie wskazała, że normy szkodliwego pyłu PM2,5 w powietrzu zostały przekroczone o 400 proc. W mniejszym stopniu normy są przekraczane na co dzień. Problem smogu dotyka nie tylko...
- Na początku panie tłumaczyły dzieciom, że Karolinka jest najmłodsza i trzeba jej pomagać. Ale teraz to już jest "kierowniczka" - żartuje mama dziewczynki. - Tego, co daje jej to przedszkole, żadne inne zajęcia nie są w stanie zapewnić.
- Nie dotyka mnie problem wielu burmistrzów i wójtów. Ja mam swój zawód i nie jest to "zawód burmistrz". Odchodzę z urzędu przy - jak się wydaje - pełnej sympatii mieszkańców, co nie jest częste - mówi Jerzy Hardie-Douglas, który po 13 latach...
Największy problem był z przyznaniem eurofunduszy na innowacyjne projekty. Obecnie sporo problemów wynika z nowej polityki Unii Europejskiej, która stawia na ekologiczne rozwiązania. O zakupie nowych tramwajów możemy na razie pomarzyć.
Zaczynały od najprostszych zadań. Teraz mają wpływ na system pracy w Hiszpanii czy Szwecji. W Szczecinie powstają rozwiązania wprowadzane w wielu krajach.
Dlaczego w listopadzie warto zapuścić wąsy? Po co w sobotę prawie 300 osób weźmie udział w biegu z wąsem? Jaki ma to związek z badaniem jąder? W całej Polsce obchodzimy Movember, czyli akcję, która ma zachęcać mężczyzn do profilaktycznych badań.
O pani z Jezierzyc, co się czarownikowi nie poddała, słynnym rzeźniku z Niebuszewa, Bogusławie X, co z piratami walczył, oraz opowieść o Szczecinie oczami babci Karoliny i Miss Lala. To wszystko można znaleźć w "Komiksie Szczecińskim", który swoją...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.