Coraz więcej imprez odbywa się w realu. Jest w czym wybierać. Co organizatorzy przygotowali na najbliższe dni?
Quiz filmowy, warsztaty z animacji poklatkowej, graffiti 3D czy oglądanie filmów na świeżym powietrzu - to wydarzenia, które od czerwca do września będą organizowane przez kino Pionier przy współpracy z miastem.
Aż cztery teatralne premiery będziemy mogli zobaczyć w najbliższych dniach. Są też koncerty Edyty Geppert i Krzysztofa Cugowskiego a w niedzielę wielki festyn dla Ingi.
To 300 współczesnych zdjęć miast i miasteczek Pomorza Zachodniego uzupełnionych o fotografie sprzed kilkudziesięciu lat. Ukazał się nowy album Marka Czasnojcia "Pomorze Zachodnie".
W chłodny, sobotni wieczór odbył się koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" przygotowany przez Operę na Zamku. Podobnie jak rok temu - przy udziale ograniczonej liczby widzów (w tym roku 300, w ubiegłym - 150). W wykonaniu artystów Opery na...
Z okazji wywalczenia przez piłkarzy Pogoni Szczecin brązowego medalu w rozgrywkach Ekstraklasy Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotował na weekend specjalną ofertę dla kibiców.
Otwarcie kin, kilka spektakli dobrze znanych publiczności, wyjątkowe koncerty i mnóstwo propozycji dla dzieci - tak zapowiada się pierwszy weekend po "odmrożeniu" placówek kulturalnych.
- Podobnie jak widzowie jesteśmy stęsknieni filmowych emocji. Chcieliśmy umożliwić kinomanom jak najszybsze ich przeżywanie - stąd pomysł na otwarcie już 10 minut po północy - mówi Małgorzata Majewska, dyrektorka sieci kin Helios w Szczecinie.
Osiem miesięcy po zakończeniu renowacji mieszkańcy Szczecina wreszcie się doczekali. Instytucja kultury w willi Lentza zacznie działać i otwiera się stacjonarnie. Już wiadomo, jakie wydarzenia uświetnią otwarcie.
Plenerowy koncert odbędzie się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie w sobotę. Widzowie usłyszą "Agnus Dei" Samuela Barbera oraz "Requiem C-dur" Charlesa Gounoda w wykonaniu muzyków Opery na Zamku.
Od piątku do niedzieli zapowiada się sporo wydarzeń kulturalnych online, ale też na świeżym powietrzu. Po kilka propozycji mają filharmonia oraz Teatr Lalek "Pleciuga".
Komedia w Operze na Zamku, wstrząsający dokument historyczny w Kinie Zamek, a może wystawa w Muzeum Narodowym? Najciekawsze propozycje kulturalne na ten weekend.
Placówki kultury są jeszcze zamknięte, ale w długi majowy weekend nie brakuje wydarzeń online.. Szczecińska Filharmonia przygotowała aż trzy koncerty - po jednym od soboty do poniedziałku.
Sześć koncertów, każdy w innym miejscu Szczecina i transmitowany bezpłatnie na Facebooku - tak będzie wyglądała trzecia edycja festiwalu muzyki klasycznej Szczecin Classic.
Nie brakuje wydarzeń kulturalnych w Szczecinie, choć odbywają się one wyłącznie online. W sobotę i niedzielę znajdą coś dla siebie zarówno dorośli, jak i dzieci.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.