Przed nami mnóstwo wydarzeń związanych z Dniami Skandynawskimi. A także atrakcje przygotowane z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji, targi dla wędkarzy i żeglarzy. Oraz premiera w Operze na Zamku
Urząd Miasta ogłosił konkurs na to stanowisko. Rozstrzygnięcie 9 maja.
Praca Małgorzaty Gwiazdowskiej "Ochrona i konserwacja zabytków Szczecina po 1945 roku" dostała jedno z pięciu wyróżnień w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką w 2017 r. o nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz rektora UAM.
Spektakl "To Face" w reżyserii Marka Kościółka z zachodniopomorskiego Maszewa spodobał się najbardziej jurorom białołęckiej Garderoby i zdobył Grand Prix 18. Festiwalu Teatrów Niezależnych w Warszawie. Szczecinianie będą mogli go zobaczyć 27...
Anna Serafińska zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej. Kwintet Iris Bergcrantz ze Szwecji wykonuje przyjemny jazz.
O swojej pracy i zdjęciach opowie Włodzimierz Piątek, wieloletni fotoreporter "Gazety Wyborczej".
Koncerty, licytacje oraz możliwość oddania szpiku i krwi - to wszystko będzie się działo podczas imprezy PomaGranie.
Na muzealnej ścianie rozpościera się widok na cmentarz w Monasterzyskach na Podolu. Przed zdjęciem ułożono kamyki, jakie Żydzi zwyczajowo kładą na grobach. W Muzeum Narodowym otwarta została w sobotę wystawa "Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie...
3 kwietnia poznamy kto jest najlepszym artystą oraz mecenasem w 2016 roku. Podczas uroczystości w Filharmonii wystąpi Urszula Dudziak z zespołem.
Bilety na przedstawienia grane w ten weekend w Teatrze Współczesnym kosztują 12 zł. Na afiszu są dwa tytuły - "Burza" i "Skocznia w Jerozolimie".
15 marca zmarł Wojciech Młynarski, jeden z najważniejszych polskich twórców (24 marca jest dniem jego pogrzebu). Książnica Pomorska okolicznościowo przygotowała dedykowaną mu wystawę.
Balanescu Quartet w Filharmonii w Szczecinie rozpoczął w czwartek 14 edycję Szczecin Music Fest. Muzycy zagrali koncert pomyślany przede wszystkim jako podsumowanie trzydziestolecia działalności.
Przed nami masa dobrych koncertów - w tym także inauguracja cyklu Wiosennych Koncertów Gitarowych. A na Jasnych Błoniach - pierwsze wiosenne śniadanie z krokusami.
Jej początek sięga końca XIX wieku, kiedy to rząd carski wysłał do Mandżurii ekspedycję Polaków, którzy mieli za zadanie wytyczenie linii kolei Wschodnio-Chińskiej.
23 marca przypada 452. rocznica urodzin Eilharda Lubinusa, słynnego XVII-wiecznego naukowca, autora Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego. Z tej okazji można zwiedzić Zamkowe wystawy za 2 złote a wieczorem wziąć udział w wycieczce po Zamku z...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.