Pół roku po wyborze oferty zawarta została ostateczna umowa sprzedaży upadłej fabryki ST3 Offshore w Szczecinie. Nabywcą jest spółka celowa firmy Vestas - największego na świecie producenta turbin wiatrowych.

O finalizacji transakcji poinformowała Natalia Leszczyńska, radca prawny, która jako syndyk ST3 Offshore poszukiwała nabywcy fabryki.

ST3 Offshore. Jest umowa

"6 miesięcy po wyborze oferty na zakup przedsiębiorstwa ST3 Offshore, w dniu 15 września 2023 r. została zawarta ostateczna umowa sprzedaży ze spółką celową Vestas za cenę 170.500.002 zł" - napisała Natalia Leszczyńska na swoim portalu na stronie linkedin.com.

Przypomnijmy, że ustna aukcja odbyła się w marcu tego roku w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum. Oferty złożyła RPGZ XXVIII sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - jak się później okazało - spółka celowa firmy Vestas.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  kasa za fabrykę pójdzie na pikniki i festyny naszej władzy ludowej ...
  @kernos
  Nie. Do wierzycieli.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @kernos
  Nie zdąży. 15 października ich spakujemy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pis przeminie. Vestas w Szczecinie zostanie.
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  Problemy zaczęły się wcześniej. Gdy wpakowano mnóstwo publicznych pieniędzy bez wielkiego przemyślenia i bez żadnego zabezpieczenia przed tym, że bilfinger sobie to wszystko po prostu zaraz sprzeda. Całość pokazała jak bardzo nasze lokalne instytucje publiczne nie były ogarnięte biznesowo i gotowe na przyciąganie i opanowanie dużego biznesu. Dopiero potem pokazały to samo instytucje państwowe niszcząc szybko to co zostało.

  Wniosek z tego chyba jest taki by nasi samorządowcy nie inwestowali już więcej takich ogromnych pieniędzy publicznych stawiając je na jedną kartę.
  @zed.1
  Pieprzysz trzy po trzy i tyle w temacie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @PawelBart
  Niezwykła głębia twoich argumentów wskazuje na ich źródło - członkostwo w partii jaka te pieniądze tam władowała.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @zed.1
  Napisałbym ci, jak to wyglądało od początku, ale po pierwsze nie jestem twoją sekretarką, a po drugie to i tak nie zadziała, bo ty już "wiesz" od dawna. Dzwoni ci w jakimś kościele, mylisz kury z kaczkami, ale "wiesz". Szkoda czasu na ciebie. A, i nie zapomnij podzielić się swoimi mądrościami z przyszłymi pracownikami Vestas.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zed.1
  Często czytam Twoje komentarze ale tym razem przepraszam ale nie masz racji i z całym szacunkiem pełnej wiedzy by ocenić całą sytuację związaną z ST3-Offshore a wcześniej BMO.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Rafal Zahorski
  To dlaczego się to posypało? Jeszcze na początku pisałem, że wysokość dofinansowań nie ma nigdy szansy się zwrócić. I nie zwróciła się. Jeszcze trzeba było dopłacić. Jak samorząd był zabezpieczony przed tym co się stało?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @PawelBart
  Dużo tekstu, mało treści - czyli PO.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0