Najpopularniejsi japońscy bębniarze
Tym, którzy chcą doładować się niesamowitą dawką energii płynącą z gry na wielkich bębnach, polecamy występ fenomenalnych bębniarzy Yamato
Zespół istnieje od ponad 20 lat. Zaczynali w małej japońskiej wioski Asuka. Popularność zdobyli po wygranej na festiwalu w Edynburgu w 1998 r. Od tego czasu dali ponad tysiąc koncertów na całym świecie.
Muzycy (mężczyźni, kobiety) grają nie tylko na bębnach taiko (znanych już w VI w. ), ale też na innych tradycyjnych instrumentach, takich jak 13-strunowe koto czy samisen, chappa, kane.
Najważniejsze dla muzyków Yamato jest to, żeby w czasie koncertu ich muzyka wydobywana za pomocą bębnów dawała ludziom energię. -Wkładamy w te instrumenty nasze dusze. Ich dźwięk porywa ludzkie serca wszędzie tam, gdzie gramy, bo jesteśmy przeświadczeni, że rytm bębna, podobnie jak rytm serca, jest pulsem życia- piszą na swojej stronie internetowej.
Podczas przedstawień posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kg. Takie spektakle wymagają od nich niesamowitej kondycji, regeneracja po występie trwa 12 godzin.
Artyści są nie tylko mistrzami rytmu, wydobywającymi niesamowite dźwięki z bębnów, ale i showmanami. W programie mają pojedynki na dźwięki, wybijanie rytmu na bębnie w biegu, grę na różnych wysokościach, kabaretowe gagi.
Bo Yamato przywożą widowiska oparte na tradycji japońskiej, ale uwspółcześnione i angażujące do zabawy widzów, którzy klaszczą, wspólnie wybijają rytm, powtarzają zagrane na bębnach takty.
Perfekcyjny, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, profesjonalny występ.
W Sali Koncertowej (była hala Opery), przy ul. Energetyków, sobota, godz. 19. Bilety 195, 165, 135 zł.
Wszystkie komentarze