Więcej
  Komentarze
  panie autorze - jeszcze w latach 90tych (na poczatku) jadac do wroclawia wydawalo mi sie ze jade na jakas zapuszczona betonowa wies. dzis pewno tak samo czuja sie wroclawianie jadac do nas. co gorsza kiedy widze ze nawet rzeszow stoi lepiej w rankingach od nas to o czym my tu dyskutujemy?
  już oceniałe(a)ś
  62
  3
  proszę przepytać kilkudziesięciu mieszkańców Szczecina na temat tych marek i ilu będzie wiedziało, że home.pl ma siedzibę w Szczecinie. O reszcie Polski nie wspominając. A marki które są znane typu PŻM czy Police, Bosman powstały wiele, wiele lat temu. Ale ja wolałbym aby zamiast znanych marek, w Szczecinie działało znacznie więcej może mniej znanych firm, ale zatrudniających wiele więcej pracowników i płacących w Szczecinie podatki.
  @smiki48 Na co czekasz ? Stwórz nową markę, rozwijaj firmę i zatrudniaj ludzi.
  już oceniałe(a)ś
  10
  7
  @smiki48 To, ze takie marki jak Police powstały wiele lat temu to jedno ale chyba ważniejsze jest to ze sie rozwinęły i są jednymi z najwiekszych firm w kraju, no i wiadomo ze takie firmy są przede wszystkim filarami gospodarczymi rejonu. A poza tym to własnie one zatrudniają nawiecej pracowników
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Te artykuł to jakieś nieporozumienie. Oczywiście, w Szczecinie działa wiele firm ale są to głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, konkurujące głównie ceną a co za tym idzie, nie stwarzających wielu dobrzepłatnych miejsc pracy. Porównywanie nieistniejących sieci handlowych, papierni, hut, stoczni, dużych zakładów odzieżowych do producenta galanterii skórzanej czy klubu piłkarskiego to absurd. Police nie są szczecińską firmą właścicielem Bosman nie jest również kapitał z naszego miasta. PŻM to również firma państwowa. Oczywiście, jest lepiej niż przed laty. Nie może być gorzej, bo trzy dekady temu gospodarka upadła. Patrząc jak szybko rozwijają się inne miasta mam jednak nieodparte wrażenie, że zostaliśmy daleko w tyle.
  już oceniałe(a)ś
  41
  2
  Pasztecik szczeciński. Paprykarz szczeciński . To jedyne marki lokalne i regionalny produkt jaki znam.
  już oceniałe(a)ś
  31
  4
  Columbus cafe , tempa obsługa , kawa to popluczyny , których nie da sie pić i mrożone ciasta z długa data przydatności .Marka jak cholera , pasuje do zestawienia nie ma co.
  @marekm1978 do yntelektu autorów zmian: myhnyka jurczyka wałensy pani tramwajarki pani suwnicowej (że przez miłosierdzie nie wspomnę o kuroniu) - pasuje do zestawienia nie ma co..marka jak .....
  już oceniałe(a)ś
  0
  10
  "Czekamy teraz na wywody dyżurnych forumowych frustratów, którzy nie potrafią się pogodzić z tym, że w tym mieście może się coś udać." widzę, jakie ogromne są kolejki na arkonkę...po ćwierćwieczu rewitalizowali ..z wielkim bólem zębów i dupy... a co z gontynką???? to wszystko było zrobione i działało, po co to było rozpie...ć???? że zacytuję tu wypowiedź któregoś z notabli indagowanego na okoliczność braku żłobków i przedszkoli w sytuacji, kiedy przez kilka(naście???) lat je zamykano, a tu nagle okazały się bardzo potrzebne: "wie pani, gdybyśmy wcześniej wiedzieli, jak trudno jest założyć żłobek czy przedszkole, to byśmy ich nie likwidowali".......
  już oceniałe(a)ś
  29
  8
  "Ubiegłoroczne przychody spółki wyniosły 37 mln zł, a EBITDA (zysk przed opodatkowaniem) i ponad 100 mln zł przychodów." Ktoś to czyta przed dodaniem?
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że problemy gospodarcze Szczecina rodzą się w Warszawie? To tam on decydują o dotacjach i podatkach pod budowę obiektów przemysłowych, żerując na całej reszcie kraju.
  już oceniałe(a)ś
  14
  5