Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Było z góry wiadomo, nawet GW pisała, że z pewnością na tory wjadą busiki, ale ani SM ani Policja nie wpadła na pomysł, aby choćby tylko przez pierwsze dni tam stanąć i - niestety nie ma nic bardziej wychowawczego - bezwzględnie karać mandatami!
  Ciekawe czy nadal obie służby będą oblewały łamanie przepisów? Obawiam się, że tak.
  @Evergreen1234
  A dlaczego? W końcu to komunikacja zbiorowa. Jeśli ludzie zobaczą, że jadąc autobusem, tramwajem, busem, jedzie się 5 razy krócej, to wielu z radością zostawi samochód w garażu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  8
  @kazik_es
  Twoja odpowiedź to jest klasyczne reductio ad absurdum. Weź do swojego auta trzech pasażerów, i pojedź buspasem, no bo w przecież twoje auto w tej chwili jest transportem zbiorowym, czyż nie?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @kazik_es
  I jeszcze jedno: o ile tramwaj i autobus to środki zbiorowej komunikacji miejskiej, o tyle busiki nie są nimi! Busiki wożą ludzi pomiędzy miejscowościami, czyli że NIE SĄ środkami komunikacji miejskiej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Evergreen1234
  Jesteś cwany, bo mieszkasz w mieście, które funduje nawet darmowe przejazdy kibolom.
  Busy, to konieczność, bo samorząd województwa nie zawraca sobie głowy komunikacją publiczną, przez co mieszkańcy województwa są objęci wykluczeniem komunikacyjnym.
  I właśnie busy prywatnych przewoźników są dla nich jedynym wybawieniem.
  Co innego gdyby byli rowerzystami szczecińskiego Gryfusa, wtedy sam marszałek województwa zatroszczyłby się nie tylko o busy, ale i droższe w eksploatacji autobusy.

  Szlag, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  > tylko "pojazdów komunikacji miejskiej".

  Złotówy również jeżdżą buspasami.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Jest tragedia, Brama Portowa zablokowana, jechałem rano, ustawienie świateł jak u małego kazia. Chyba zatwierdzał organizację ruchu, mistrz chary...
  @torr
  Zauważ, że praktycznie wszędzie po tych rewolucyjnych zmianach wprowadza się taką organizację świateł aby jak najbardziej uprzykrzyć życie jadącym samochodami, czyli większości. Czerwona fala staje się standardem.
  Chyba za mojego życia nie doczekam się artykułu w którym redakcja sprawdzała by jak jeździ i żyje się większości mieszkańców tego miasta.
  Redaktor onanizuje się na widok roweru, autobusu i tramwaju.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Ja bym prywatnych puścił za symboliczną opłatą, byleby w takim pojeździe było tzrech lub więcej pasażerów.
  @Tytka
  Dobry pomysł. Ktoś by tam stał całą dobę, zatrzymywał taksówki. Za te z trójką pasażerów inkasowałby symboliczną złotówkę, a pozostali płaciliby piątkę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @Evergreen1234 @Tytka
  To wam obu się wydaje, że pasażerowie busów to przejażdżki krajoznawcze sobie urzadzają oglądając przez szyby wielkomiejską metropolię.
  Obaj jesteście na emeryturze, jak się nudzicie to ustawcie bramki i pobierajcie MYTO.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0