Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Niezmiennie mnie to zadziwia, że rowerzyści domagają się infrastruktury manifestując, że taka infrastruktura by większej liczby rowerzystów nie pomieściła. Gdyby infrastruktura załatwiała sprawę to masa jechałaby przecież ścieżkami tam gdzie są, a jadą ulicą.
  @zed.1 Przecież ścieżek rowerowych w Szczecinie niemal nie ma. Jakieś pojedyncze odcinki na obrzeżach miasta, niepołączone ścieżkami dzielnice, w centrum to już zupełna bieda.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @mango-o
  Piotra Skargi
  Piastów
  Ku Słońcu
  To są obrzeża?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @mango-o
  wpisz w google: SCHEMAT ŚCIEŻEK ROWEROWYCH W SZCZECINIE
  Jak widać da się i jeździć, i dojechać. Tylko nie da się pod same drzwi, ale to tak by też chcieli krytykowani przez was kierowcy, i też tego mieć nie będą.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @śródmieszczka

  Łał, całe 4 (słownie: cztery) ulice ze ścieżkami rowerowymi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zed.1

  I co chciałeś w zasadzie pokazać? Że sieć ścieżek rowerowych w Szczecinie jest szczątkowa?

  Najlepszy test: przejedź na rowerze z dzieckiem z jakiejś dzielnicy, np. Pogodno czy Pomorzany, do centrum - np. na Wały Chrobrego lub na Łasztownię.

  Jak nie zginiesz rozjechany przez samochód, to może zrozumiesz, dlaczego w miastach na zachód od Odry na rowerach jeżdżą po mieście ludzie w wieku od 0-99 lat, a w Polsce nie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Po co budować ścieżki rowerowe skoro nawet tam gdzie już są rowerzyści i tak korzystają z chodników lawirując z pełną prędkością pomiędzy pieszymi.
  Patrząc na te zdjęcia widać, że dobrze ponad połowa z nich nie ma zamontowanych żadnych elementów odblaskowych. O normalnym oświetleniu już ma już nawet co wspominać. Wydają po kilka tysięcy na rower, a oszczędzają kilkanaście złotych na oświetlenie. Chyba że to w ramach ochrony klimatu: cięższy rower, większy wysiłek, większe spalanie i więcej dwutlenku węgla wydychanego do atmosfery.
  To że jadą bez kasków to już ich prywatna sprawa.
  Poczekam do jesieni, zimy i zobaczymy jak się powiększy ta masa obrońców klimatu.
  @boby

  W Szczecinie niemal nie ma ścieżek rowerowych.

  W Szczecinie (i generalnie w całej Polsce) kierowcy samochodów jeżdżą jak wariaci - niektórzy stają się agresywni, gdy widzą, że rower w umiarkowanym korku porusza się szybciej niż oni.

  Jak ktoś nie ma skłonności samobójczych, to zdrowy rozsądek dyktuje, by jechać chodnikiem tam, gdzie nie ma ścieżek rowerowych.

  Nie wiem ile masz lat - wyjedź kiedyś poza granice Polski, do Kopenhagi, do Berlina, w ostateczności do Schwedt, bo blisko - i zobacz, jak w prosty sposób zrobić miasto przyjazne rowerzystom.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @mango-o
  Wróćmy do tematu świateł, w Niemczech rowerzysta bez wymaganego przez StVO oświetlenia płaci mandat i potem rower może tylko prowadzić.

  To nie jest dowcip.

  W Holandii większość przejazdów rowerowych przez drogi/ulice każe rowerzystom ustąpić pierwszeństwa.

  Więc spuść waść z tonu, ja rowerzystów szanuję tak samo jak oni mnie szanują.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @mango-o
  Na chodniku to ja mam pierwszeństwo i nie interesuje mnie co sobie myśli rowerzysta. Przepisy są jasne - proszę sobie sprawdzić. Mam wrażenie, że to właśnie ci szarżujący za kierownicą odreagowują później na chodnikach. Tak czy inaczej zawsze mam włączoną kamerę w samochodzie i dzień w dzień mam nagrania dziczy na rowerach: przejeżdżanie między pieszymi na przejściach, gdy samochody stoją, przejeżdżanie na czerwonym, przejeżdżanie na przejściach dla pieszych zamiast przeprowadzania roweru, jazda po zmroku bez żadnych świateł i odblasków, lekceważenie znaków STOP i nakazu ustąpienia pierwszeństwa, itp, itd. Do wyboru do koloru.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  > Tak czy inaczej zawsze mam włączoną kamerę w samochodzie i dzień w dzień mam nagrania dziczy na rowerach

  @boby I tym autem jeździsz po chodnikach i kamerujesz tę dzicz w rowerach? Ajajaj, jaka wiarygodna jest twoja historia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mango-o
  Tak to jest jak się ma ograniczenia w zrozumieniu czytanego tekstu. Nigdzie w moim poście nie jest napisane, że jeżdżę po chodnikach. I nie - na nagraniach nie jest „dzicz w rowerach” jak to napisałe(a)ś, ale „dzicz na rowerach”. Naprawdę nie trzeba specjalnego wysiłku, aby uwiecznić te wszystkie wyczyny. Wystarczy spokojnie jechać samochodem po szczecińskich ulicach. Nie jest też trudno zauważyć rowerzystów ze słuchawkami na uszach jak lawirują między pieszymi i samochodami.
  Aby już skończyć tę dyskusję życzę Ci z całego serca, aby taki właśnie bezstresowy rowerzysta wjechał w Ciebie na chodniku z pełnym impetem. Może jak wyrżniesz głową o chodnik to nagle się okaże, że fajnie byłoby mieć jakieś nagranie całego zdarzenia.
  Over and out.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Chciałbym jeszcze przypomnieć, że każdego dnia trwa autobusowa masa krytyczna, w której ludzie - pasażerowie codzienni, a nie od święta, domagają się buspasów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy ten artykuł został przez kogokolwiek przeczytany przed publikacją?
  @marbles4
  Artykułu to prawie nie ma, jest masa zdjęć z masy.

  Na żadnym zdjęciu nie widziałem samochodów Policji na początku i końcu tego wydarzenia. A skoro ich nie było to wydarzenie było nielegalne i wszystkich uczestników nie jadących po prawej stronie prawego pasa można ukarać mandatami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @marcin.dabek
  No dobrze, na paru zdjęciach są na końcu, ale migających świateł nie widać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ooooo... Komentarze rzeczowe, ale nie stojące z myślą przewodnią redakcji w zgodzie, najpierw są usuwane, a później niemożliwa jest publikacja...
  Chciałbym tylko przypomnieć redakcji, że cenzura już podobno nie ma... I niemiło by było spotykać się z tak błachego powodu w sądzie...
  @Koles_ziom_new
  Rany... "cenzury" *...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0