Więcej
  Komentarze
  Napiszę bajkę: wiele tam temu w Belgii budowa była obsługiwana przez małe ciężarówki. Dlaczego ? Na ulicę był zakaz wjazdu powyżej 4,5 czy 6 ton. I nie rozwalili wąskiej ulicy z granitu. Można ?
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Te wielkie dostawczaki krążące po centrum i przy okazji dewastujący infrastrukturę to jeden z polskich - tu szczecińskich - anachronizmów. W takim na przykład Berlinie ulice o ruchu uspokojonym gdzie infra jest szczególnie zadbana i kosztowna dostawy robią po prostu rowery z przyczepami ewentualnie skutery. Pora by i u nas skonczyła się "dostawa" do tej czy innej knajpy ciężarówą łamiącą wszystko po drodze łącznie z przepisami.
  @orombello
  Nie do końca tak jest. O ile w Berlinie faktycznie można zaobserwować sporo rowerów cargo to większość dostaw realizowana jest jednak tradycyjnymi dostawczakami. Tylko tam nie rozjeżdżają chodników a po prostu stają na ulicy. Standardem na większości dwupasmowych ulic jest jazda slalomem bo co chwila na prawym pasie ruchy zaparkowany jest samochód dostawczy.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @sajkor
  To prawda. Nikt nie wezwie policji za to ze staniesz na awaryjnych i rozładowujesz dostawczaka. To jest normalny widok i nie tylko w Berlinie czy Londynie. Do tego wózeczki na które ładuje się towar i od auta ciągnie się do sklepu czy knajpy. Te wózki potrafią być tak sprawnie zapakowane ze w pionie są dużo wieksze od człowieka je ciągnącego. Da się. U nas lepiej rozjechać chodnik i trawnik niż „zablokować” na 10 minut pas.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @orombello
  chyba nie byłeś nigdy w Berlinie. Przepraszam na pewno nie byłeś. I nie prowadziłeś tam żadnej działalności.
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  @myszolow
  ciekaw jestem jak można zablokować nową Wojska Polskiego na 10 minut ? Z jednym pasem którego nie można ominąć.
  A tak na marginesie pracowałeś kiedyś jako kurier? Albo w ogóle fizycznie? Spróbuj i wówczas się wypowiadaj na temat "co się da"
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Będzie ładnie dopóki pierwszy dostawczak cieknący olejem nie wjedzie na chodnik.
  @Tytka
  A będą musiały wjeżdżać przy pojedynczych pasach ruchu i parkingach na środku jezdni, inaczej się nie da. Tak wymyślili geniusze w magistracie, a geniusz naczelny zatwierdził.
  już oceniałe(a)ś
  9
  3
  @hubba_hubba
  To może sprawdzić w takim wypadku kto napaskudził i obciążyć kosztami. Plus mandat za jazdę niesprawnym pojazdem.

  W ogóle co to za jakaś polska koncepcja żeby dostawczaki rozjeżdżały chodniki (bo nwm z czego by trzeba je robić żeby było inaczej). Zakładasz działalność typu sklep/restauracja etc.. musisz mieć miejsce na dostawy. Oczywiście tutaj też rola miasta by o takiej przestrzeni pomyśleć. Ale bezhołowie w tej kwestii pod egidą januszy biznesu za przyzwoleniem policji i straży miejskiej to typowe polnische wirtschaft. To jest tak daleko posunięte że raz na czas jest news że gdzieś w PL auto wjechało w fontannę bo kierowca sobie drogę skracał. A wiadomo kto drogę skraca
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @hubba_hubba
  Ja na Krzywoustego widziałem takich co wjeżdżali po pasach.
  A na Google Maps można zobaczyć dwa osobowe które na chodnik wjechały używając wjazdu do bram.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @Tytka
  Ano wjeżdżają, i to trzeba tępić. Ale tutaj będą musieli albo wjeżdżać z dostawą na chodniki, albo totalnie blokować ruch na czas dostawy, albo nosić towar z parkingu na środku przez ruchliwą jezdnię do sklepów (o ile znajdą wolne miejsce parkingowe), bo to jest wpisane w koncepcję tej bezsensownej przebudowy. Tak samo jak korki po każdej drobnej stłuczce, awarii auta, postoju karetki, pracy śmieciarki itp., itd.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  @Tytka
  i dopóki pierwszy samochód nie spróbuje zaparkować w bezsensowym parkingu na środku, blokując cały ruch ulicy od początku do jej końca.
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  @Damian Wójcik
  pytanko? Prowadzisz jakiś własny biznes? Założyłeś własną knajpę? Dogadałeś się z urzędasami? Opisz własne doświadczenia.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @hubba_hubba
  I przez to ulica całkowicie umrze. Tak jak Krzywoustego.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @zed.1
  Najbardziej reprezentacyjna handlowa ulica Berlina czyli Kurfürstendamm, też ma parking na pasie rozdzielającym jezdnie... jakoś problemu tam nie ma i parkuje się albo w bocznych uliczkach albo w parkingowcach (jak choćby ContiPark czy VinciPark)... tylko to takie polaczkowate wjechać autem pod samą kasę w sklepie...
  już oceniałe(a)ś
  3
  2