Trwa budowa ogromnego centrum logistycznego Zalando w Gardnie pod Gryfinem. 70 proc. konstrukcji budynku jest już gotowe, zużyto na nią 700 ton stali. W centrum ma pracować blisko tysiąc osób. W piątek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego.
Uczniowie, nauczyciele, absolwenci i zaproszeni goście spotkali się w piątek w auli II Liceum Ogólnokształcącego tzw. "Pobożniaka", żeby wspólnie uczcić 70-lecie szkoły. Były pokazy taneczne, recytacje, wspomnienia i łzy wzruszenia.
Ponadto sąd skazał go na cztery miesiące bezwzględnego więzienia i 10 tys. zł grzywny.
... ale nie wszystkie. Urząd Miasta ujawnił dane dziewięciu z 12 osób, które ubiegały się o stanowisko szefa miejskiego Domu Kultury 13 Muz. Pozostali kandydaci nie wyrazili na to zgody
Piotr M., który zabił nożem, zamroził, a później zamurował w piwnicy swojego przyrodniego brata, spędzi w więzieniu 9 lat.
Barokowe płyty nagrobne, które kilkadziesiąt lat temu zniknęły z kościoła w Stepnicy, odnaleźli policjanci w jednej z podgoleniowskich wsi. Służyły za podest do kurnika.
Na znakach jednak zależało im najmniej. To miał być łatwy i szybki zarobek.
Funkcjonariusze znaleźli na terenie jednego z mieszkań w Szczecinie narkotyki, w tym ciasteczka z nietypowym nadzieniem.
Zespół Coma koncertował w piątek. Reszta weekendu też wygląda niczego sobie. Grażyna Brodzińska zaśpiewa największe przeboje Broadwayu. W Azoty Arenie pojawią się specjaliści od wesel. A na Łasztowni powstanie wieża Eiffla z kartonów
Już w sobotę w Szczecinie odbędą się obchody Dnia Wcześniaka. W programie imprezy w Trafostacji Sztuki będzie mnóstwo atrakcji dla małych i dużych - pokazy, poczęstunki, wykłady, a nawet wizyta superbohaterów.
Piątek będzie ciepły, reszta weekendu już sporo chłodniejsza. Na razie nie ma jednak szans na powrót mrozów
Dorota Serwa, dyrektor filharmonii w Szczecinie została doradcą ministra kultury. Ministerstwo chce być organem współprowadzącym filharmonię
- Do szkoły zapraszamy wszystkich absolwentów i sympatyków "dwójki" - mówi Jolanta Jastrzębska, dyrektorka II LO w Szczecinie. W piątek szkoła rozpoczyna obchody swojego 70-lecia.
Będzie ponowna dyskusja, konsultacje i jeszcze jedno badanie opinii szczecinian na temat rewitalizacji alei Wojska Polskiego. To efekt mocnej krytyki koncepcji alei bez linii tramwajowej.
We wrześniu 2017 r. w szkołach podstawowych będzie potrzebnych o 96 klas więcej niż w tym roku. Według wstępnych założeń magistratu rekrutacja do wszystkich szkół i przedszkoli rozpocznie się dopiero w marcu. Możliwe, że w jednej szkole będą się...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.