To miasto jeszcze przed wojną uchodziło za jedno z najpiękniejszych w północnej Europie. Dlaczego nie miałoby wydarzyć się tutaj nic ekscytującego? - takie mogłoby być motto tej powieści
Wszyscy się wypalaliśmy, zanim nie zrozumieliśmy, że potrzebny jest nam zdrowy egoizm, żeby przetrwać - mówi Anka
Lekarze specjaliści, oddziały szpitalne, zakłady opiekuńczo-lecznicze, a także dzienne i całodobowe domy pomocy to miejsca, gdzie można szukać pomocy dla chorych na Alzheimera i ich rodzin. Gdzie znajdziemy je w Szczecinie i w województwie?
Co zrobić, by zapobiegać chorobie Alzheimera? Bardzo ważne jest aktywne życie intelektualne, a przede wszystkim utrzymywanie kontaktów towarzyskich - mówi neurolog prof. Andrzej Potemkowski*.
Szczecinianie, którzy przed laty wyjechali do Kanady, przysłali mu panoramę Jasnych Błoni obsadzonych krokusami. I pytają z niedowierzaniem: Czy to fotomontaż?
Szczecin na pewno nie stoi start-upami, jednak obserwuję, że coś w tej sprawie zaczyna się powoli zmieniać.
Ocenzurowanie biogramu Piotra Zaremby przez dyrektora Muzeum Narodowego w Szczecinie uznać wypada za decyzję kompromitującą. Blamaż o tyle zaskakuje, że miał miejsce na wystawie, której celem jest m.in. prezentowanie treści podlegających cenzurze w...
W projekcie rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie mamy do czynienia raczej z architekturą krajobrazu niż z tradycyjnie pojmowanym kształtowaniem formy budowli.
Nie wiem, czy Lista Przebojów Trójki dotrwa do swego 35-lecia. Ja się postarzałem, Piotrek Baron nie chce sam tego ciągnąć. Może to dobry moment, by powiedzieć sobie dość?
Pomnik tak ważny musi górować nad miastem. Więc będzie wysoki na 18 m, z pięcioramienną czerwoną gwiazdą na szczycie. W niezmienionym kształcie przetrwa 42 lata.
Uchodźcy z niemieckich ośrodków w pobliżu Löcknitz jeżdżą na rowerach od szczecinian. Polskie ubrania noszą imigranci w Meklemburgii. Rzeczy do nowych mieszkań przewożą w polskich walizkach. Wszystko to dzięki zbiórkom organizowanym przez Refugees...
O Encyklopedii, ?Przełomach?, koncercie w Filharmonii i innych spostrzeżeniach
Budynki-blaszaki rodem z PRL, do tego wielki, opuszczony budynek, klepisko-parking dla busów, a z drugiej strony efektowna transformatorownia i kościół z niezwykłą historią. To niedoceniany zakątek miasta, trudny do pokazania turystom. Wyjątkowe i...
Dopowiadamy historię Bronisława Ziętala, który - udając milicjanta, "majora Bronka z informacji wojskowej" i agenta UB - działał w tużpowojennym Szczecinie, organizując kanał przerzutowy na Zachód dla członków podziemia.
Pomyślałem, że hasło promocyjne naszego miasta "Odkryj Szczecin na nowo" idealnie pasuje do momentu życia, w którym jestem - mówi Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i szef artystyczny nowego dużego festiwalu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.