Odlany z brązu Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, czyli epizodyczna postać z komedii Olafa Lubaszenki "Poranek kojota", stanął już na Łasztowni.
Z powodu awarii jednego z głównych urządzeń podtrzymujących zasilanie [serwerów] w sobotę przez pięć godzin niedostępna była strona główna SBO. Dlatego na projekty tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego szczecinianie mogą głosować dziś do godz. 14, a nie - jak pierwotnie planowano - tylko do godz. 9.
- Dopiero po dwóch latach od ogłoszenia wyników obywatelskiego budżetu miasto tworzy dokumentację, by kupić hamaki - dziwi się wiceprzewodniczący klubu KO Przemysław Słowik i składa interpelację do prezydenta Szczecina.
Radna Edyta Łongiewska-Wijas nazwała ten projekt żenującym dowcipem i domagała się rezygnacji ze stawiania rzeźby. Miasto zdecydowało, że pomysł wygrał budżet obywatelski i właśnie szuka osób, które "szefa wszystkich szefów" zaprojektują.
Pozapadane alejki, osuwająca się skarpa nad stawem i rachityczna zieleń - tak wygląda park Warszewo-Podbórz, który nie ma nawet roku. W głosowaniu w ramach obywatelskiego budżetu wywalczyli go mieszkańcy. To jedyna publiczna rekreacyjna przestrzeń w tej okolicy.
Na terenie budowanego Parku Wolności w Podjuchach ustawiony został statek linowy "Freedom Szczecin" - wielkie urządzenie do zabawy. To tylko jeden z ciekawych elementów tego miejsca.
Firma, która będzie realizować projekt Bukovasport na prawobrzeżu, przejęła już teren budowy i rozpoczęła porządkowanie placu. Na uporanie się z zadaniem ma 287 dni.
Jolanta Balicka, radna z prezydenckiego klubu Bezpartyjni, bierze udział w pracach zespołów dotyczących przebudowy placu Orla Białego. Akurat w tym miejscu restaurację ma jej brat.
O losy inwestycji dopytuje w interpelacji radna Jolanta Balicka. Wiadomo już, że na jej sfinansowanie z budżetu miasta nie ma szans.
Likwidację basenu przeciwpożarowego na pl. Matki Teresy z Kalkuty proponuje radny osiedlowy Łukasz Listwoń. Według niego najlepszym rozwiązaniem w tym miejscu byłby parking
Montaż hamaków w parkach Kasprowicza i Żeromskiego to jedna z propozycji do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji - 49 tys. zł
Koncepcja została zgłoszona do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i przeszła już weryfikację merytoryczną. To oznacza, że będzie poddana pod głosowanie.
Nowe miejsce rekreacji powstaje w parku Brodowskim. To jedna z inwestycji realizowanych w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego
Zadanie "Przedłużamy szczecińskie Bulwary" zgłosiła do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego Jolanta Balicka z prezydenckiego klubu Bezpartyjni.
Do niedzieli można zgłaszać wnioski do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jeden z tych już złożonych przewiduje nawiezienie na miejską plażę 1500 ton nadmorskiego piasku i posadzenie tam 15 drzew.
W Szczecińskim Budżecie Obywatelskim na 2019 rok będzie 9 mln zł. Wnioski z pomysłami, na co je wydać, zgłaszać będzie można od 7 maja do 3 czerwca. W kwietniu rozpoczynają się w tej sprawie szkolenia
To jeden ze zwycięskich projektów tegorocznego budżetu obywatelskiego. Projekt, zgłoszony przez Przemysława Słowika z Nowoczesnej, zebrał 946 głosów. Poznaliśmy jego lokalizację
W zakończonym w niedzielę o północy głosowaniu wzięły udział 29783 osoby. To o 13 procent mniej niż podczas ubiegłorocznego głosowania.
- Okazuje się, że sporo szczecinian w ogóle nie słyszało o budżecie obywatelskim - przyznaje Damian z Rolkowego Szczecina, którego ekipa w niedzielne południe zachęcała do udziału w kończącym się o północy głosowaniu.
"Wielki napis #SZCZECIN jako atrakcja turystyczna" to jeden z projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Czy to dobry pomysł
Na razie zagłosowało nieco ponad 20 tysięcy osób. Czas upływa w niedzielę o północy. Wybierać można spośród 113 projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Inicjatorzy projektu mającego przekształcić ulicę Tkacką w bardziej przyjazną pieszym, zapraszają dziś od godziny 15 na spotkanie na wspomnianej ulicy. Będą wyjaśniać o co im chodzi.
Jest 114 pomysłów podzielonych na te ogólnomiejskie i dzielnicowe. Głosowanie zaczyna się w poniedziałek i potrwa do niedzieli 12 listopada. Przedstawiamy najważniejsze informacje o Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2018.
"Różane Ogrody w Kijewie" to projekt realizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłorocznym głosowaniu zdobył 2380 głosów mieszkańców. Właśnie kończy się jego realizacja.
Głosowanie na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 31 października i potrwa do 12 listopada - wynika z zarządzenia prezydenta Szczecina. Do podziału jest 8 mln zł
Dziś spotkanie na temat pomysłów dla śródmieścia. Jutro o tych dla prawobrzeża. Miasto zaprasza na cykl spotkań z autorami pomysłów na inwestycje w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.
- Nasza dzielnica to wielki plac budowy. Zupełnie nie myśli się o czymś takim jak przestrzeń publiczna - alarmują osiedlowcy z Nowego Miasta. I protestują przeciwko planom budowy mieszkań z rządowego programu "Mieszkanie plus" w miejscu, gdzie miał powstać plac zabaw
Do tej pory szczecinianie złożyli już prawie 120 wniosków do SBO 2018 - informuje Urząd Miasta. Głosowanie odbędzie się w październiku, w listopadzie poznamy wyniki
Od wtorku do 5 lipca można składać wnioski do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Pod głosowanie mają trafić projekty, co do których nie będzie żadnych wątpliwości, czy można je legalnie zrealizować. To jedna z zapowiedzi uporządkowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Cała społeczność jest zainteresowana budową tej drogi rowerowej - mówią osiedlowcy z Krzekowa. Tyle, że ścieżka wzdłuż ul. Szerokiej na razie nie powstanie. Dlaczego i co z tym zrobić? Połączone siły urzędników i radnych nie wymyśliły prostego sposobu.
Badania związane z procesami partycypacji społecznej prowadzi firma "Konsultujemy Maciej Milewicz". Koszt tego przedsięwzięcia to 30 tys. zł
Rondo Słoneczne, Suwerena, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy też po prostu Obywatelskie? Mieszkańcy prawobrzeża szukają pomysłu na nowe rondo, które właśnie powstało na styku dróg łączących trzy osiedla.
Członkowie Zespołu ds. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zarekomendowali do realizacji dwa zwycięskie projekty związane z rozbudową systemu roweru miejskiego. Jest też decyzja w sprawie dwóch innych budzących kontrowersje pomysłów.
Sprawę już czterech zwycięskich projektów w głosowaniu na Szczeciński Budżet Obywatelski musi wyjaśnić zespół zajmujący się tym przedsięwzięciem.
Budowa drogi rowerowej i chodnika wzdłuż Jeziora Głębokiego ma zostać zrealizowana z budżetu obywatelskiego. Taką samą inwestycję projektuje Urząd Miasta mając już zarezerwowane pieniądze. Co teraz z pieniędzmi z SBO?
Firma Nextbike nie zgadza się z zarzutami, że bezprawnie wtrąciła się do głosowania na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o SMS-y rozesłane do użytkowników Bike_S i zachęcające do głosowania na projekty rowerowe.
2 miliardy i 495 milionów złotych. To budżet Szczecina na rok 2017 uchwalony 20 grudnia 2016. - To budżet, w którym jest dużo zadań, ale o małych wartościach - mówił na budżetowej sesji rady miasta prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Te duże są dopiero przygotowywane. Chodzi np. o modernizację torowisk, czy też budowę dalszego ciągu obwodnicy śródmiejskiej. Wydatki budżetowe dzielą się na bieżące i majątkowe. Te pierwsze to, mówiąc w uproszeniu, koszty funkcjonowania miasta: dopłaty do komunikacji miejskiej, administracja, utrzymanie dróg, szkół itp. Najciekawsze pozycje są w dziele opisującym wydatki majątkowe. To lista mniejszych i większych inwestycji, które miasto zamierza zrealizować. Te duże, wiele razu już opisywane i zapowiadane, rozłożone są na kilka lat (przebudowa ulicy Arkońskiej, wielka modernizacja torowisk itd.). W naszym zestawieniu skupiliśmy się na tych mniejszych, jednorocznych inwestycjach, o których mieszkańcy wiedzą mniej.
Nieco ponad 8 proc. mieszkańców Szczecina wzięło udział w głosowaniach w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. To porównywalny wynik z głosowaniem sprzed roku.
Tylko do północy w środę 18 stycznia można (przez internet) oddawać głosy na projekty w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. W ten sposób mogą zagłosować już tylko zameldowani mieszkańcy Szczecina.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.