Obejmuje: Nowe Miasto, Pomorzany, Gumieńce, Turzyn, Śródmieście-Zachód.
PO
Łukasz Tyszler, 2564 głosy
40 l., kandydat PO na prezydenta Szczecina. Z zaledwie 9,9-procentowym poparciem osiągnął dopiero czwarty wynik. Jest dr. n. med., lekarzem stomatologiem, pracownikiem naukowym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzi prywatny gabinet. Redaktor naczelny wydawanego przez Okręgową Izbę Lekarską pisma ''Vox Medici''. W Radzie Miasta Szczecina od 2010 r. Był wiceprzewodniczącym klubu PO, członkiem komisji: ds. zdrowia, ds. bezpieczeństwa i ds. gospodarki komunalnej. Już podczas kampanii wyborczej wniósł do WSA sprawę przeciwko swojemu rywalowi prezydentowi Piotrowi Krzystkowi, który nie chciał publicznie ujawnić nazwisk osób fizycznych zawierających umowy z gminą. I wywalczył jawność tych umów. Najgłośniejszą jego interpelacją była ta dotycząca portretów prezydentów Szczecina, które maluje jego kolega po fachu lekarz, tyle że ginekolog.
Urszula Pańka, 1328 głosów
Radna od 2006 roku (wówczas dostała 1972 głosy, cztery lata później 2317). W 2010 roku wystartowała w wewnątrzpartyjnych prawyborach kandydatów na prezydenta Szczecina. Pokonał ją Arkadiusz Litwiński.
W 2011 r. jako kandydatka do Sejmu wykorzystała ZCDN, którego jest szefową, do kampanii wyborczej: występowała w filmie podsumowującym projekt ''Atrakcyjna szkoła drogą do sukcesu''; jej zdjęcie znalazło się też w kalendarzu dla nauczycieli. W ostatniej kampanii samorządowej wśród rodziców uczniów SP nr 16 rozdawany był zaś miniprzewodnik po szczecińskiej radzie miasta- także ze zdjęciem Pańki.
Pańka ma 57 lat, jest dyrektorem Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, członkinią Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Jako radna zasiadała w komisji edukacji.
PiS
Artur Szałabawka, 2432 głosy
47 lat, kandydat PiS na prezydenta Szczecina (miał trzeci wynik i nie przeszedł do drugiej tury). Członek Rady Politycznej PiS. Szef szczecińskiego PiS. Magister socjologii. Był m.in. pracownikiem fizycznym w Madrycie, strażnikiem miejskim, dyżurnym technicznym miasta, zastępcą dyrektora wydziału zdrowia Urzędu Miasta. Jest komendantem wojewódzkim OHP. Członek sekcji nurkowej OSP Gryfino. W radzie miasta od 2005 r. Ostatnio wiceprzewodniczący RM, członek komisji: ds. zdrowia, ds. bezpieczeństwa, ds. edukacji, ds. gospodarki komunalnej oraz ds. kultury.
Robert Stankiewicz, 652 głosy
49 lat, szef okręgu szczecińskiego Solidarnej Polski (wcześniej był w PiS). Ostatnio radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, wiceprzewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich sejmiku i członek kilku komisji: rozwoju, gospodarki, oświaty. Dyrektor zarządzający prywatnej spółki logistyczno-transportowej. Jako pełnomocnik okręgu SP m.in. organizował protest przeciwko finansowaniu in vitro z budżetu Szczecina. Bez sukcesu startował w wyborach do europarlamentu. Pisze wiersze, wydał cztery tomiki. Projektuje grafiki do spektakli audiowizualnych o tematyce marynistycznej i sakralnej. Po raz pierwszy będzie radnym miasta.
Bezpartyjni
Marek Kolbowicz, 1931 głosów
43 l., ''Dominator'' -tak określano wioślarską czwórkę reprezentacji Polski, której Kolbowicz był liderem. Nazwa wzięła się stąd, że przez kilka lat Polacy nie mieli sobie równych na świecie.
Kolbowicz to czterokrotny olimpijczyk w latach 1996-2008, jedyny szczecinianin, który został mistrzem olimpijskim (Pekin 2008 złoty medal). Czterokrotny mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn (2005, 2006, 2007, 2009). Radny Szczecina poprzedniej kadencji z komitetu ''Szczecin dla Pokoleń''.
Krzysztof Soska, 589 głosów
Wiceprezydent Szczecina, jedna z najbardziej zaufanych osób prezydenta Piotra Krzystka. Współautor jego wyborczego sukcesu. Miał duży wpływ na kształt zwycięskiej kampanii Krzystka sprzed czterech lat i tegorocznej, która doprowadziła Krzystka do walki w drugiej turze. Pierwszy zastępca Krzystka w magistracie. Jako zastępca prezydenta zajmuje się oświatą, kulturą opieką społeczną i kulturą. Jeżeli Krzystek wygra drugą turę wyborów prezydenckich, wówczas niewątpliwie powoła Soskę na swojego zastępcę.
Po rezygnacji Soski z mandatu radnego miejsce to zajmie Michał Wilkocki, współtwórca Stowarzyszenia Lepszy Szczecin, które w kampanii samorządowej nawoływało ''oddajcie głos na najlepszego z kandydatów Piotra Krzystka''. Wilkocki ma 28 lat, od 2011 działa w zarządzie Rady Osiedla Gumieńce. Jest jej wiceprzewodniczącym. W tym roku przewodniczył także zespołowi ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Startował z miejsca siódmego.
KWW Małgorzata Jacyna-Witt
Małgorzata Jacyna-Witt, 1518 głosów
58 l., kandydatka na prezydenta Szczecina, samorządowiec od 12 lat. Przez cztery lata była radną sejmiku zachodniopomorskiego (w klubie PiS), przez osiem lat radną Szczecina. Od 12 lat prowadzi własną działalność gospodarczą w branży budowlanej.
W minionej kadencji nazywała się ''jednoosobową opozycją''. Krytykowała koalicję PiS, SLD i Piotra Krzystka, ale też radnych PO, którzy rządzili z Krzystkiem w latach 2006-10. Jest kandydatką na prezydenta Szczecina. W drugiej turze zmierzy się z Piotrem Krzystkiem.
Należy do najpracowitszych radnych: zasiadała w ośmiu komisjach RM, złożyła 300 interpelacji i zapytań. Gra w golfa. Jeździ mercedesem klasy A. Mieszka na Gumieńcach. Mówi, że nie wyobraża sobie życia poza Szczecinem, choć już miała okazję zmienić adres, a nawet paszport.
Jest mężatką. Ma 37-letniego syna Łukasza, który też kandydował do Rady Miasta Szczecina.
Wszystkie komentarze