ul. Racibora 60/61, tel. 91 422 64 81, www.tme.szczecin.pl
Technik elektryk 30 miejsc.
Jakie są zalety zawodu elektryka? Obecnie żadne procesy przemysłowe nie odbywają się bez użycia energii elektrycznej, na którą zapotrzebowanie w krajach uprzemysłowionych ciągle rośnie, a co się z tym wiąże, będzie stale wzrastał popyt na wykwalifikowaną kadrę techniczną. Nowoczesne techniki wytwarzania, rozdziału i użytkowania energii elektrycznej oraz urządzeń energoelektronicznych, wymuszają znajomość nie tylko, jak było dotąd, zagadnień związanych z elektrotechniką i maszynami elektrycznymi, ale także z pogranicza elektroniki analogowej i cyfrowej, a także automatyki. Zakres wykonywanych prac jest bardzo różnorodny od prostych, takich jak montaż instalacji, poprzez pomiary i ekspertyzy, dozór i eksploatację instalacji i urządzeń elektrycznych do bardziej skomplikowanych, jak projektowanie i programowanie układów sterowania i automatyki w oparciu o sterowniki programowalne PLC
Technik elektronik 30 miejsc
Uzyskawszy tytuł technika, absolwenci szkoły znajdują zatrudnienie w pionach produkcyjnych i serwisowych największych firm. Posiadają kwalifikacje pozwalające na pracę w działach konstrukcji i montażu urządzeń elektronicznych oraz systemów techniki komputerowej, w serwisach układów automatyki i sterowania, elektroniki pojazdowej i okrętowej, w pionach kontroli jakości i utrzymania ruchu profesjonalnych linii produkcyjnych, wreszcie w pionach klienta przy obsłudze sprzedaży. Interesującą alternatywą dla wymienionych miejsc zatrudnienia są nowoczesne centra diagnostyki medycznej, w których absolwenci odpowiadają za bieżącą konserwację i serwisowanie elektronicznej aparatury medycznej, jak również firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą takich urządzeń.
Technik informatyk 60 miejsc (2 klasy)
Zawód technika informatyka zyskuje coraz większa popularność, co spowodowane jest postępującą informatyzacją społeczeństwa jak i większym wykorzystaniem elektroniki w życiu codziennym człowieka. Komputery stają się integralną częścią coraz większego zbioru urządzeń życia codziennego ? od samochodów po lodówki, pralki i inne urządzenia AGD. Zakres nauki obejmuje zarówno podstawową obsługę pakietów biurowych jak i bardziej zaawansowane techniki programowania, tworzenie baz danych, grafiki komputerowej, tworzenie i obsługę sieci.
Technik mechatronik 30 miejsc
Mechatronik to specjalista poruszający się w dziedzinie nauki i techniki związanej z wytwarzaniem urządzeń, które stanowią synergiczną kombinację mechaniki precyzyjnej, elektronicznego sterowania oraz systemowego myślenia przy projektowaniu produktów i procesów produkcyjnych. Mechatronika jest dziedziną interdyscyplinarną, bowiem oprócz mechaniki, elektroniki i informatyki, obejmuje szereg innych dyscyplin, takich jak inżynieria materiałowa, optyka, a nawet bioinżynieria.
Technik mechatronik czyta, analizuje, a także samodzielnie opracowuje dokumentację techniczną urządzeń i systemów mechatronicznych. W zakres jego kompetencji wchodzi również projektowanie, instalowanie i obsługa nowoczesnych urządzeń mechatronicznych i linii produkcyjnych. Do jego zadań należy także programowanie i nastawianie parametrów urządzeń i systemów mechatronicznych, instalowanie i obsługiwanie systemów sieciowych transmisji danych stosowanych w mechatronice.
Wszystkie komentarze