Arkadiusz Marchewka. Manager w Polskich Terminalach

3/6

Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Szczeciński radny PO swoją zawodową karierę buduje w spółce Polskie Terminale. Jest managerem w prowadzonym przez Terminal sekretariacie technicznym klastra branży morskiej. Prezesem firmy, w której pracuje Marchewka, jest działacz PO Bartłomiej Pachis. To spółka pośrednio należąca do skarbu państwa: jej właścicielem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, którego prezesem jest Jarosław Siergiej (też z PO). Marchewka, Pachis, Siergiej zaliczani są do tzw. grupy Sławomira Nitrasa, europosła i szefa szczecińskiej PO.

Arkadiusz Marchewka podkreśla, że legitymacja Platformy nie pomogła mu w zdobyciu posady. - Na to stanowisko wygrałem konkurs - podkreślał.

Marchewka jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego (stosunki międzynarodowe) oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ( zarządzanie i marketing).Wcześniej był asystentem wicemarszałka Witolda Jabłońskiego (z PO) . Po tym, jak Jabłoński przestał pełnić swoją funkcję, Marchewka pracował w gabinecie PO-wskiego marszałka.

Wszystkie zdjęcia
  • Jolanta Balicka. Project manager w Parku Naukowo-Technologicznym
  • Jędrzej Wijas. Zastępca ds. marketingu w MPO
  • Arkadiusz Marchewka. Manager w Polskich Terminalach
  • Marek Duklanowski. Etat w Szczecińskim Funduszu Pożyczkowym
  • Judyta Lemm. Zajmuje się nieruchomościami w ZMPSiŚ
  • Władysław Dzikowski. Trzy czwarte etatu w TBS Prawobrzeże
Więcej tematów - Szczecin
Wiadomości ze Szczecina
Magazyn Szczecińśki
Imprezy w Szczecinie
Sport w Szczecinie