Więcej
    Komentarze
    Szacun za wysiłek. ..
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Dotyczy zdjęcia czwartego: przed restauracją "RYSKA" prężnie działała restauracja "KAMERALNA" znana w całym Szczecinie
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Te tory przy Kościele były jeszcze w latach 80. Rozjazdow przy Holdu Pruskiego nie bylo juz wtedy. Pamiętam ze startowały tam autobusy do Polic
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Pierwsze niezidentyfikowane zdjęcie to faktycznie Aleja Piastów, ale nie na wysokości Rektoratu ZUT, a w miejscu skrzyżowania z Ul. Krzywoustego, patrząc w kierunku Bramy Portowej. Dwie ostatnie kamienice, o zachowanym gzymsie stoją do dzisiaj. Co do drugiego zdjęcia nie ma wątpliwości, że rację ma przedmówca ? Na trzecim zdjęciu widoczne otoczenie na pewno nie pasuje do okolic Bramy Królewskiej więc trop Pana Krzysztofa pewnie jest słuszny, ale trudno ocenić jakie to dokładnie miejsce.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Fotografia na ktorej stoja dwaj mezczyzni-prawdopodobnie?-zrobiona na obecnej Al.Jana Pawla II-pomiedzy Pl .Lotnikow a Pl.Grunwaldzkim.Widoczna jako ostatnia kamienica-to ta w ktorej byla niegdys Przychodnia Rejonowa-stojaca po czesci przy Pl.Grunwaldzkim.Budynki zniszczone-jak sadze....-zostaly wyburzone a na ich miejscu powstala ŚDM-Srodmiejska Dzielnica Mieszkaniowa-z firmowym sklepem Chelmka na parterze.Jesli sie myle..-przepraszam;>A co di widocznego na innej fotografi-wejscia do podziemnego szaletu-to kilka takich bylo na Al.Piastow .Gdy byly to jeszcze sleje spacerowe;>Teraz biena przez nie tory tramwajowe.Milej zabawy w odgadywanie;>
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Pierwsze od góry zdjęcie - należy zwrócić uwagę na tło (tak na prawdę tylko w ten sposób takie nierozpoznawalne zdjęcia można umiejscowić dokładniej). Otóż ulica brukowana, na której nie ma szyn a w głębi najpierw gruzowisko (za płotem) a potem ruiny. W dodatku skrzyżowanie widoczne na zdjęciu pokazuje jednojezdniową ulicę również bez szyn. Patrząc na przebieg linii tramwajowych na starym planie (z 1941 roku) wydaje mi się (a racze jestem przekonany) że to zdjęcie było zrobione na obecnej alei Piastów (niem. Barnimstrasse) mniej - więcej na wysokości rektoratu PS.
    @bugs Zdjęcie pierwsze (numer 1) to obecny Urząd Miejski. O którym numerze piszesz?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Na pierwszym zdjęciu widać bryłę Teatru Miejskiego. Niestety nie widać dokładnie w jakim był stanie (a wiem, że nie był w najgorszej kondycji). Czy gdzieś ktoś ma zdjęcia Teatru miejskiego po wojnie? Chodzi mi o to, aby dobitnie udowodnić, że konieczność jego rozbiórki była spowodowana tylko tym, że przez okres od wojny nie był w żaden sposób zabezpieczony i że to głównie warunki atmosferyczne spowodowały jego ostateczny katastrofalny stan.
    @bugs Wpisz w guglu "teatr miejski szczecin 1945 foto" i popatrz choćby na pierwszą fotkę. Decyzja co do rozbiórki zapadła chyba zbyt pochopnie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @bugs A tutaj masz wszystko pięknie wyłożone: planetasztuki.pl/2013/04/16/historie-teatr-miejski-stadttheater/ Oczywiście na początku adresu dopisz www
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Bardzo fajne zdjecia i bardzo dobry pomysl z robieniem zdjec wspolczesnie z tej samej lokalizacji. Ta toaleta (?) to nie przypadkiem przy Bramie Krolewskiej patrzac od strony Parku Zeromskiego - kiedys tam byla na pewno. Teraz jest chyba jakis sklepik.
    @boby Jedna toaleta przy Bramie Królewskiej to dwa podziemne szalety - męski i damski. Niestety po nadaniu skwerowi imienia Prezydenta Milionolecia, oba szalety - o ile się nie mylę - zamknięto (swoją drogą nielicha granda). A można było przecież nazwać je "Szalet męski im. Lecha" i "Szalet damski im.Jarosława". Nie ma przy Królewskiej żadnego sklepiku który byłby wcześniej toaletą.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0