Więcej
  Komentarze
  Cyt. " Nie mogę wyzbyć się wrażenia, że wraz z Frygą utraciliśmy coś cennego. ". Ależ może sobie Pan postawić frygę u siebie, w salonie, na działce itd. Skoro tak za nią Pan tęskni, proszę to zrobić, posmiejemy się :) Nie chce Pan ? A to szkoda, przestrzeń publiczna jest dobrem wspólnym i w tej przestrzeni mają powstawać rzeczy, które są akceptowane na poziomie ogółu. Ekseperymenty to proszę dokonywać na samym sobie, na własnej przestrzeni.
  @kletos Idź na jagiellońską i się rozejrzyj dookoła. Zobaczysz rzeczy akceptowane na poziomie ogółu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @kletos Fryga nie dość, że beznadziejnie wykonana i fatalnie zlokalizowana to jeszcze miała kolory wybrane przez...radnych bo jej twórca proponował coś innego
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zed.1 Bardzo chcętnię pójdę na skrzyżowanie Jagiellońskiej i Piastów i popatrzę na budynek szkoły. Tak to jest architektura ( przestrzeń) akcepotwana na poziomie ogółu, to się podobało, podoba i będzie się podobać. Fryga to są eksperymenty, które powinny być finasowane z własnych pieniędzy, najlepiej na desce kreślarskiej lub w komputerze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Zaprzepaszczenie projektu Monumento, którego ideą było wdrażanie nowoczesnej sztuki w przestrzeń Szczecina. To niewątpliwa porażka. Tylko czyja? Może nie dojrzeliśmy do Frygi? Może na nią nie zasłużyliśmy?" Mieszkańcy Szczecina niestety nie dojrzeli do akceptacji tak nowoczesnych, jaskrawo kolorowych zabawek w mieście. Co ciekawe, gdy są na przykład w Berlinie, to różnokolorowe "misie" posadowione w różnych częściach miasta im się podobają. Nawisem mówiąc starsi ludzie, mieszkający w szarych zaniedbanych kamienicach w centrum od lat, także na Placu Zamenhoffa, tą bylejakość akceptują. Nie myślą nawet o odnowie klatek schodowych, korytarzy, elewacji , bo myślą starymi kategoriami, że ktoś to za nich zrobi, a zamienić mieszkania nie chcą. I naraz ktoś pod ich oknem ustawia bajecznie kolorową Frygę. Wątpię czy ktokolwiek z nich jest w stanie to zaakceptować. Generalnie szkoda samego projektu Monumento.
  @a_propos Berlińskie gadżety sztuki nowoczesnej są stawiane z wyczuciem. Gdyby Fryga została postawiona w zupełnie innym miejscu pewnie by nie budziła politowania. Poza tym klęska Frygi wynikała też z jej jakości
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Jeśli zajrzymy do dowolnie wybranego słownika języka polskiego wydanego po roku 2000 (np. do Praktycznego słownika współczesnej polszczyzny Wydawnictwa „Kurpisz” pod redakcją Haliny Zgółkowej, Poznań 2001, t. 21, s. 337), to natrafimy na taką lub podobną definicję przymiotnika pretensjonalny: ‘taki, który jest nienaturalny, sztuczny, chcący udawać kogoś innego, zwykle lepszego niż w rzeczywistości’. Pan architekt naprawdę uważa, że Fryga nie była pretensjonalny? Serio?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Karty do gry zmieniły miasto? Chyba bardziej pokemon go.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0