Więcej
  Komentarze
  dziękuję
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dzięki za tę fotorelację. Czerwony Ratusz w pełni sobie na nią zasłużył.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tunel w nieznane - na pewno nie do Starej Komendy i nie na plac Batorego czy do "metra do Berlina" - na 99% wyjście miało być w kazamatach arsenalu na placu Tobruckim. Raz - ze jest to najtańsza opcja poprowadzenia ok 40m metrów poziomego korytarz. Dwa identyczne rozwiazania wybrano w Urzedzie wojewódzkim i Zamku Książąt Pomorskich. trzy - co za sens łączyć budek, który może sie zawalić z innym budynkiem, który tez moze sie zawalić i to praktycznie w tym samym momencie, bo stoją po sąsiedzku
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ten budynek niektórych pewnie przyprawia o bolączki ;) Z jednej strony przywracanie wyglądu przedwojennego, to germanofilia i zachwyt nad czynszówkami z kibelkami na półpiętrach, ale przecież to nazistowscy dywersanci zniszczyli budynek ;) I tak źle i tak nie dobrze :D Swoją drogą - Panie Andrzeju - dziękuję za cykl artykułów o historii naszych zabytków. Jeśli mogę zasugerować - następny artykuł powinien dotyczyć Gmachu Dyrekcji Kolei, to chyba najbardziej niedoceniany zabytek, a mieści się na samym wylocie dworca.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Jeszcze jedna pruska rudera z kibelkami na półpiętrach.
  @alt-stettin Jak bardzo musisz nienawidzić tego miasta skoro każde pozostawione ślady historii i kultury prowadzą do takich twoich skojarzeń. Nawet te jak mówisz "kibelki" są ci "solą w oku" bo jak ich porównać do wspomnień chyba z twoich czasów kiedy szczytem elegancji i higieny było chodzenie "za stodołę" lub "do obory". Nie potrzebnie obrażasz to miasto wielu Narodów ze wspaniałą historią i kulturą i nie obrażaj tych którzy to miasto przez wieki tworzyli.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @20zbyszek15 Ij, chyba nie zrozumiałeś tego, o co mu chodzi. Podpowiem - to ironia ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @vonmak Ironia zawsze pozwala mi odsiać ludzi inteligentnych od idiotów. Zawsze działa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @alt-stettin I pamiętaj!. Studentów, którzy zamiast notować na tabletach wolą tradycyjnie w zeszytach należy wyśmiać, że cofają się do tabliczek glinianych ;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @alt-stettin W sumie brak rozumienia ironii tutaj mnie nie dziwi. Po latach przeglądania internetu na tylu genialnych myślicieli trafiłem, że mam już wątpliwości czy ktoś mówi na serio czy nie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @alt-stettin odpowiem ironicznie, rozebrac I usadowic w tym miejscu osiedle zabuzanskich ziemianek z dolem do wypuzniania sie w centrum
  już oceniałe(a)ś
  1
  0