Kontrapunkt w Berlinie
W czwartek o godz. 11 szczecińska publiczność pojedzie spod Teatru Lalek Pleciuga do Niemiec.
O godz. 11 w Schloss Broellin widzowie zobaczą spektakl 'Rewolucji 17, wspomnienia Aurelii'. Projekt został zainspirowany autobiograficzną książką Aurelii Scheffel 'Łódź - historia(e) - Wspomnienia - epizody z mojego życia'. Autorka opisuje w niej swoje wspomnienia z dzieciństwa z lat 1936-1945: na początku pełne pokoju i życzliwości współistnienie z okresu przed II wojną światową polskich, żydowskich i niemieckich sąsiadów z jednego podwórka, głównie pracowników łódzkich fabryk włókienniczych, a następnie ich dotkliwe doświadczenia z czasów wojny
O godz. 20 w Deutsches Theater Berlin - 'Uległość' według powieści Michela Houellebecqa. Jest rok 2022. Francja przeżywa przełom. Pierwszy raz w europejskim kraju w wyborach na prezydenta zwyciężył kandydat Bractwa Muzułmańskiego. Czterdziestokilkuletni literaturoznawca François zmaga się z depresją i samotnością. Życie upływa mu na prowadzeniu zajęć na Sorbonie i przelotnych romansach, a jedynym punktem odniesienia w monotonnej rzeczywistości jest francuska scena polityczna. Bractwo Muzułmańskie nadaje ton życiu politycznemu. Muzułmanie zdobyli władzę w spokojny, prawny i demokratyczny sposób. A kraj pod kierunkiem prezydenta Bena Abbesa, który jest inteligentny, charyzmatyczny, bezpośredni, aktywny i rozpromieniony, realizuje zapowiadane reformy. Ale co to znaczy, kiedy islam dochodzi do władzy? Dla Francji, dla Europy, dla François?
), by zobaczyć jedno przedstawienie w Deutsches Theater Berlin. Będzie to inscenizacja powieści 'Uległość' Michaela Houellebecqa. W Paryżu wybory wygrywa Bractwo Muzułmańskie. Partię szczególnie interesuje edukacja.
Na wyjazd obowiązują specjalne bilety (bilety.fm, przez stronę internetową albo w punkcie obsługi klienta w CIKIT na Zamku - wejście przy małym dziedzińcu).
Wszystkie komentarze