Biblioteka multimedialna, miejsce spotkań, koncertów, sale warsztatowe w jednym budynku na Prawobrzeżu. Nad taką koncepcją dyskutowali w środę radni i przedstawiciele rad osiedli na posiedzeniu komisji kultury rady miasta. Przedstawili też trzy...
Podczas Targów Peryskop 2016 w marcu w Szczecinie 70 czołowych pracodawców będzie szukać wśród studentów idealnych kandydatów na praktykantów, stażystów i pracowników.
- Wspólnie z miastem wyślemy w czerwcu do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przesyłkę. Jesteśmy miastem portowym, więc w formie kontenera morskiego. Kontenera z kulturą - zapowiada marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz.
Morze ruin, które dziś są placem Rodła, zniszczony zamek. Takie obrazy miasta z lat 1958-1961 będzie można zobaczyć na piątkowym pokazie zapomnianego filmu. Wstęp na seans jest bezpłatny.
Pociągi odjeżdżające ze szczecińskiego dworca z peronu piątego przy torze zero. Takie informacje znalazły się w rozkładzie jazdy pociągów dostępnym na stronie PKP Polskie Linie Kolejowe.
Słoik dżemu o wartości trzech złotych. To łup czwórki rabusiów, którzy napadli na mieszkankę Białogardu.
Marek M. "Oczko" w latach 90. kontrolował przestępcze interesy Szczecina, a Marek D. "Duduś" był jego prawą ręką. Choć odsiedzieli już swoje, przeszłość do nich wróciła - będą mieli nowy proces za zlecenie gangsterskiej egzekucji 21 lat temu
Była na pasach, dochodziła do drugiej strony jezdni, kiedy uderzył w nią samochód. 66-letnia kobieta zginęła na przejściu dla pieszych przez ul. Duńską. - Tam musi zostać ograniczona prędkość samochodów - nie mają wątpliwości policjanci z drogówki.
Radni Stargardu jednogłośnie przyznali Piotrowi Myncowi, obecnie zastępcy prezydenta Szczecina, honorowe obywatelstwo
Wykłady, kino dla koneserów, rozmowy o prawie autorskim i koncert filharmonii to kilka propozycji na środowe popołudnie.
Straż miejska już z tych miejsc nie korzysta, ale znak i ?koperty? zostały. Korzysta z tego grupa sprytnych kierowców, którzy znaleźli taki sposób na bezpłatne parkowanie przy magistracie.
Zwycięzca przetargu na rozbudowę roweru miejskiego w Szczecinie nie chce zdradzić, w jaki sposób połączy swój system z już istniejącym. Czy zbuduje wszystko od nowa? Obecny dostawca rowerów i stacji zapowiada protest
Najpierw była dwugodzinna dyskusja na temat porządku. Potem spór o niemal każdą uchwałę i o Dariusza Wieczorka, który został odwołany z komisji rewizyjnej.
- W centrum miasta, bo tam jest potrzebna infrastruktura i takie są ogólnoświatowe trendy - przekonywali zwolennicy jednej koncepcji. Ich przeciwnicy są zdania, że ostateczną decyzję i tak podejmą mieszkańcy.
Ponad 100 tys. litrów oleju, który miał posłużyć jako olej napędowy w nielegalnym obrocie paliwem przejęli zachodniopomorscy celnicy. Przy okazji odkryli kompletną linię służącą do uzdatniania paliwa.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.