Na jednym seansie w piątek cztery adaptacje filmowe światowych bestsellerów: "Zbuntowana" (premiera), "Niezgodna", "Intruz" i "Zostań, jeśli kochasz".
19 i 20 marca szczeciński Service Inter-Lab po raz drugi stanie się stolicą polskich przemysłów kreatywnych. W kilku salach ekspozycyjnych spotkają się przedstawiciele sektorów kreatywnych, reprezentujących świat nauki, sztuki, kultury oraz biznesu.
Poniedziałek to ostatni dzień, kiedy można zobaczyć wystawę plakatów studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu powstałych pod opieką artystyczną dr hab. Lexa Drewinskiego, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie
To już ostatni moment na zgłoszenia. Zbliża się piąta edycja przeglądu Made In Szczecin. Olbrzymią dawkę szczecińskiej muzyki usłyszymy w kwietniu.
Wykład pod takim tytułem wygłosi w Szczecinie znany ekonomista Ryszard Petru. Początek o godz. 15
Wystawa ilustracji z bestsellerowej serii książek ?Czytam sobie? Wydawnictwa EGMONT. Cyklu skierowanego do dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem.
Czesławowi Piskorskiemu poświęcona jest wystawa w Książnicy Pomorskiej. W tym roku przypada setna rocznica urodziny tego wybitnego pomorzoznawcy.
Porządkując swoje archiwum negatywowe stwierdziłam, że wiele zdjęć dorosło już do miana historycznych i mam tu na myśli tę historię życia codziennego, choć niektóre wydarzenia przeze mnie zarejestrowane były nie zupełnie codzienne - mówi autorka...
13 Muz przypomina laureatkę dziesiątego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE dla młodych artystów. Jej projekt to efekt eksploracji Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu.
- Ta wystawa to taka nasza szczecińska opowieść o wartościach uniwersalnych - mówi Dariusz Kacprzak, kurator ekspozycji "Przemiany. Od Klingera do Kanoldta", którą można oglądać w Muzeum Narodowym
Ekspozycja stanowi zapowiedź utworzenia w gmachu przy Wałach Chrobrego Galerii Sztuki Europejskiej w Szczecinie.
To pierwsza w historii Muzeum Narodowego w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim prezentacja jednego z dzieł najwybitniejszego holenderskiego malarza.
Wystawienie ?Opery za trzy grosze? Bertolta Brechta to wyzwanie dla każdego teatru dramatycznego. Sztuka ma formę musicalu inkrustowanego songami, w których Brecht wykłada ideologię, które dużo wymagają wokalnie. Jeśli się im sprosta, grana na żywo...
Od wypadku, który nieomal doprowadził do końca szczęśliwego życia głównego bohatera u boku dwóch żon mija kilkanaście lat . Córka z jednego małżeństwa i syn z drugiego przez przypadek poznają się w internecie.
Za trzydziestoma czterema górami, dziewięcioma lasami, siedmioma polderami przeciwpowodziowymi i dwunastoma bezkolizyjnymi węzłami drogowymi, a dokładnie tuż obok, za rogiem było sobie Królestwo Fumisterii.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.