Wystawienie ?Opery za trzy grosze? Bertolta Brechta to wyzwanie dla każdego teatru dramatycznego. Sztuka ma formę musicalu inkrustowanego songami, w których Brecht wykłada ideologię, które dużo wymagają wokalnie. Jeśli się im sprosta, grana na żywo...
Perypetie dwóch małżeńskich par mieszkających na tym samym piętrze wiedzione komediowym korowodem złożonym z zabawnych i błyskotliwych dialogów.
Jak to jest być wielkości kciuka i urodzić się z ziarenka zasianego w ogródku? Być porwaną przez paskudną ropuchę i nieczułego chrabąszcza?
Spektakl, który wymyśliła i zrealizowała Maria Jamińska, była aktorka Pleciugi, jest kolejnym (po "Afrykańskiej przygodzie" i "Zuzu i Lulu") przedstawieniem dla tzw. najnajów, czyli najmłodszych widzów w teatrze, które mogą mieć nawet tylko roczek.
Utwory Agnieszki Osieckiej są wciąż obecne w kulturze, sztuce i codziennym życiu; powracają do nas szczególnie wtedy, gdy coś wspominamy lub o czymś marzymy - podkreślają twórcy spektaklu
Za namową potwora z głębin, nie bez powodu zwanego Diabłem Morskim, młody i spragniony przygód Sindbad wyrusza w świat.
Dramat komiczny, Akcja rozgrywa się w domu Profesora, udzielającego prywatnych lekcji w swoim gabinecie. Właśnie przychodzi 18-letnia Uczennica, żywa, pogodna i spragniona wiedzy.
Klasyka włoskiej opery. Podniosłe, wirtuozerskie partie chóru połączone z doskonałą teatralną inscenizacją i wartką narracją.
Widziałam "Akropolis" w dniu powszednim teatru, z połową licealistów na widowni. Myślałam, będą patrzeć w komórki, a oni jak zahipnotyzowani patrzyli na scenę.
O dziejach Zamku Książąt Pomorskich opowie Monika Wiśniewska. Dopełnieniem spotkania będzie film ?Zamek Szczeciński? (33 min), zrealizowany na podstawie zdjęć Witolda Chromińskiego, zaprezentowany przez Tomasza Wieczorka
Na współne czytanie zaprasza Księgarnia FiKa w Muzeum Narodowym.
Uczestnicy zajęć (dzieci w wieku 5-6 lat) pożegnają się z zimą, a przywitają wiosnę. Druga część spotkania zostanie poświęcona zbliżającym się świętom wielkanocnym - dzieci nauczą się zdobić jaja metodą batikową.
Miłośników aktorskiego czytania czeka literacka podróż do Drohobycza. Uczestnicy warsztatów zmierzą się ze ?Sklepami cynamonowymi? Brunona Schulza.
Wykład na temat: ?Niechęć i uwielbienie. Sztuka Rembrandta w oczach krytyków i artystów XVIII i XIX wieku? wygłosi dr Paweł Ignaczak,
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.