Spotkanie w ramach cyklu ?Zamkowe spotkania z psychologią i sztuką?. Gościem terapeuty, Michała J. Kaweckiego będzie ksiądz prałat Jan Kazieczko, emerytowany proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Jakuba w Szczecinie.
Sophie Auguste Tilebein była osiadłą w Szczecinie Francuzką, malarką, mecenasem sztuki. Dzięki jej hojności mogły się rozwijać talenty na miarę Carla Loewe, wybitnego szczecińskiego kompozytora.
Opowieść o tajemnicy przyjaźni i przygody. A także o tym, co sprawia, że nieznane uwodzi nas tak bardzo, że ruszamy za nim w podróż
Przebojowa, filmowa bajka od twórców "Nietykalnych".
W Kinie na Obcasach projekcja kultowego filmu ?Pretty Woman? z Julią Roberts i Richardem Gere w rolach głównych.
Kolejne z wydarzeń towarzyszących prezentacji obrazu Rembrandta ?Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem? z 1638 roku.
Wystawa fotograficzna przygotowana przez Muzeum Narodowe i Instytut Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu z siedzibą w Szczecinku.
Żywa instalacja sceniczna nawiązująca do ?Monadologii? Gottfireda Wilhelma Leibniza - traktatu filozoficznego, który był próbą opisania budowy i funkcjonowania świata.
Nie trzeba być fanem world music, by się nimi zachwycić. 14 kwietnia Kroke zagra w Filharmonii swoją najnowszą płytę ?Ten?.
Zespół muzyków sekcji dętej blaszanej Orkiestry Symfonicznej szczecińskiej Filharmonii. Zagrają utwory z pogranicza muzyki klasycznej i popularnej.
... czyli Krzysztof Polonek - skrzypek filharmoników berlińskich, Katarzyna Polonek - doktor na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę wiolonczeli oraz kameralistka - Agata Igras-Sawicka.
Pianistka Alexandra Dariescu debiutowała w 2013 roku w Royal Albert Hall. Od tego czasu jej kariera rozwija się w imponującym tempie.
Ona, akompaniując sobie na gitarze lub na pianinie śpiewa piękne, melodyjne i niezykle smutne piosenki. Oni grają elektro-punka
Dominować będą takie gatunki jak electro, gothic, EBM, cold wave, industrial, ambient, aggrotech i dark wave.
Co to są ziny? Jak i po co powstają? Kto je wymyślił? Jak zrobić własnego zina? O tym wszystkim posłuchacie podczas drugiej edycji Szczecin Zine Fest, który odbędzie się w weekend w Trafostacji Sztuki
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.