Firma Marine Technology z Technoparku Pomerania zakończyła testowanie pierwszego produkowanego w Polsce bezzałogowego HydroDrona wykonującego pomiary pod wodą
"Wspólny Plan Naprawy Państwa. Wyzwania rozwojowe dla Polski" - taki będzie temat poniedziałkowego spotkania z Ryszardem Petru w ramach jego Planu Petru.
We wtorek odbył się pierwszy kurs autobusem elektrycznym w po Szczecinie. Od jutra do soboty będą się nim mogli przejechać mieszkańcy.
Spółka Temca Polska zbuduje halę produkcyjną i magazynową w specjalnej strefie ekonomicznej na wschodnich peryferiach Szczecina.
Interaktywny stół, dzięki któremu odwiedzający mogą zapoznać się z multimedialnymi materiałami dotyczącymi Filharmonii w Szczecinie, trafił już do holu słynnego budynku filharmonii.
Stoły piknikowe, plac zabaw, ponad 500 krzewów - wszystko to powstało na terenie przebudowanego parku przy ul. Niemierzyńskiej.
Siedem dni, ponad 40 bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Od poniedziałku trwa w Szczecinie i regionie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
Grupa najemców szczecińskiego Technoparku jest o krok od wyprowadzenia się do innych biurowców. Powód: ostry konflikt z prezesem. - Czujemy się, jak byśmy byli najemcami mieszkań komunalnych, a nie instytucji, która ma służyć rozwojowi firm - podkreślają.
Sztandarowe szczecińskie inwestycje prowadziły miejskie jednostki do tego nieprzygotowane, nadzór miasta był niewłaściwy, błędy kosztowały dodatkowe 50 mln zł - wynika z upublicznionego (w końcu!) raportu NIK
Marszałkowskie i prezydenckie służbowe limuzyny, kilka aut innych uczestników ważnej konferencji. Do tego wóz TVP. Wszyscy poczuli się tak ważni, że zamiast na wyznaczonych miejscach parkingowych, urządzili sobie dzikie parkowanie w strefie zamieszkania. Byle bliżej drzwi. Po publikacji zdjęć Urząd Marszałkowski przesłał w piątek do redakcji ?Wyborczej? przeprosiny.
W końcu się doczekaliśmy. Z ponadrocznym opóźnieniem w poniedziałek oficjalnie otwarty został Technopark Pomerania.
?Firma Sagra Technology, lider na rynku rozwiązań technologicznych dla biznesu, została strategicznym partnerem i lokatorem Technoparku Pomerania, który będzie wspierał rozwój start-upów i małych firm technologicznych? - informuje biuro prasowe technoparku.
Pierwsze trzy firmy wprowadzają się do nowych obiektów parku technologicznego na Niebuszewie
W dwóch z trzech powstających budynków Technoparku Pomerania ściany w holach przyozdabiane są dziełami szczecińskich artystów.
W porównaniu z 2013 r. Szczecin jest inny. Bogatszy o kilka miejsc, które poprawiają wizerunek miasta i jakość życia. Ale większość spektakularnych inwestycji oddawano - niestety - z dużym poślizgiem.
Nie uda się w tym roku oddać nowym firmom powierzchni w trzech budynkach, o które powiększa się Szczeciński Park Naukowo-Techniczny.
Wizyta na budowie nie napawa optymizmem. Choć wielka tablica informuje, że koniec robót nastąpi w przyszłym miesiącu, w jej tle widać rusztowanie, ciężki sprzęt i teren przypominający krajobraz księżycowy. Tak dziś wygląda Technopark Pomerania.
Przetarg na nowego generalnego wykonawcę rozbudowy Technoparku zostanie ogłoszony do końca września, a wznowienie prac budowlanych jest planowane jeszcze do końca roku. Oznacza to roczny poślizg w inwestycji.
Prace na opuszczonej budowie szczecińskiego Technoparku nie będą wznowione w najbliższych miesiącach. Zagrożone jest unijne dofinansowanie
Wniosek o upadłość złożyła firma Lechbud, jeden z dwóch członków konsorcjum, które wygrało przetarg. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, są problemy z płatnościami dla podwykonawców.
Powstające w mieście nowe gmachy nabierają już kształtów. W oczach rosną nowa siedziba Filharmonii Szczecińskiej, czy budynek ZUT przy al. Piastów. Biurowce na Bramie Portowej są już niemal gotowe. Przybywa też bloków mieszkalnych
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.