Otodom, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, już po raz czwarty zorganizował konkurs, który w 3-etapowym badaniu realizowanym przez zewnętrzną agencję badawczą IQS, wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Tytuł Lidera Nieruchomości w województwie zachodniopomorskim otrzymało biuro ANKAM Nieruchomości. „Lider brzmi dumnie, ale i zobowiązuje" – mówi Anna Kamińska, właścicielka biura.
embed

Co oznacza dla Pani, jako właścicielki agencji, to wyróżnienie?

Anna Kamińska, właścicielka ANKAM Nieruchomości: Przede wszystkim to ukoronowanie mojej 30-letniej działalności. Zaczęłam w ubiegłym wieku (śmiech), w 1991 roku. Tworzyliśmy rynek nieruchomości w Polsce, tworzyliśmy Polską Federację Rynku Nieruchomości.

Najważniejsze są standardy zawodowe, jakość obsługi klienta, a co za tym idzie szeroka wiedza zarówno prawnicza, jak i techniczna, a czasem psychologiczna. Lider to taki agent od wszystkiego. Takim przez 30 lat jesteśmy, a ten tytuł to obiektywna ocena naszej działalności.

Lider to zaufany pośrednik. W mojej pracy obsługuję już trzecie pokolenie. Służę, doradzam i pomagam. Zaufanie to najważniejszy czynnik naszej pracy. Lider brzmi dumnie, ale i zobowiązuje, dlatego podążamy za nowinkami technicznymi, mamy najwyższej jakości sprzęt fotograficzny, drony, oferujemy spacery wirtualne – to wszystko, aby klient był zadowolony i aby jego oferta była jak najbardziej atrakcyjna.

Lider Nieruchomości Otodom to obecnie najważniejsza nagroda branżowa przyznawana najlepszym agentom i biurom nieruchomości w Polsce. Dlaczego taka inicjatywa jest tak ważna dla branży nieruchomości?

Uwolnienie zawodu spowodowało zalew rynku biurami nieruchomości, które znacząco odbiegają od standardów zawodowych. Tego typu konkurs, prowadzony rzetelnie przez niezależną firmę, ma na celu wyłonienie tych, na których pracy powinno się wzorować. Miło nam, że jesteśmy w tym gronie.

Co, Pani zdaniem, jest najważniejsze w pracy agencji nieruchomości? Jaką wartość dla klienta dostarcza współpraca z agencją/agentem?

Jak już wspomniałam: zaufanie, bezpieczeństwo, doświadczenie i profesjonalizm to jest nasze motto, kwintesencja naszej pracy. Dlatego klienci nas polecają, wracają z kolejnymi transakcjami. Biuro nieruchomości dla transakcji jest jak AC dla samochodu, jest gwarancją bezpieczeństwa. Najmilsze są te chwile, kiedy klienci nas zapraszają do swojego nowego, wymarzonego ''M'' i dziękują za pomoc i opiekę.

Oferujemy kompleksową obsługę: kredyt, ubezpieczenie, podziały geodezyjne i przede wszystkim przeprowadzki. Wszystko w jednym miejscu, przy dzisiejszym natłoku obowiązków klienci bardzo to szanują.

Tytuł Lidera Nieruchomości to nie tylko wyróżnienie i prestiż, ale też obowiązek: promowania swoją codzienną pracą najlepszych praktyk i inspirowania innych do rozwoju. Jakie działania planuje podejmować zespół biura, aby nieustannie się rozwijać, inspirować innych oraz sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku?

Cały czas dbamy o wizerunek i podążamy z duchem czasu, dbając, chociażby o obecność w mediach społecznościowych. Stale podnosimy kwalifikacje zawodowe. Rozwijamy dział marketingu, inspirujemy do działań charytatywnych.

Pośrednik nieruchomości brzmi dumnie i musi być wzorem w swojej branży, musi się szkolić jak najwięcej, zwłaszcza że przepisy zmieniają się w zastraszającym tempie.

Tytuł zobowiązuje i dołożymy wszelkich starań, aby sprostać wyróżnieniu i być godnym marki Lider Nieruchomości.

Lider Nieruchomości Otodom to pierwszy i jedyny tego rodzaju konkurs w branży, który wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W ramach konkursu wyłaniane są najlepsze agencje nieruchomości w każdym województwie oraz jedna, najlepsza w całym kraju. 

Nad prawidłowym i rzetelnym przebiegiem konkursu oraz niezależnym wynikiem czuwa agencja badawcza IQS. By wyłonić liderów w branży, podczas 3-etapowego badania pod lupę brane są najdrobniejsze detale: jakość i efektywność ogłoszeń, liczba transakcji, zdjęcia zamieszczane w ofertach, stosowanie wirtualnych narzędzi, czy też dostępność obsługi zdalnej. Jakość obsługi i kontakt z klientem sprawdzane są podczas audytu Mystery Shopper, czyli tajemniczego klienta. Na podstawie danych z badania i w oparciu o opracowany przez metodologów IQS algorytm, przeliczone zostają wskaźniki, które pozwalają wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone agencje nieruchomości otrzymują statuetkę, certyfikat oraz pakiet świadczeń PR pozwalający na promocję biura w szeroko zasięgowych mediach biznesowych i branżowych.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną również zaproszeni do współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, który będzie stanowił rodzaj drogowskazu dla całej branży, pozwoli na profesjonalizację działania agentów oraz nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług.

Finałowa gala konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021, podczas której wręczone zostały nagrody, odbyła się 1 kwietnia. Wydarzenie można obejrzeć na YouTube. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie lidernieruchomosci.otodom.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem