Na coraz bardziej nasyconym rynku mieszkaniowym nastała moda na apartamenty. Tyle że nie wszystko, co jest oferowane jako apartament, jest nim naprawdę. Lokalizacja, jakość wykonania, komfort - to podstawowe cechy apartamentu. Tak właśnie jest w rozpoczętej inwestycji CLUBHOUSE.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na walorach związanych z naturą i wodą Szczecin kilkanaście lat temu zbudował strategię marki miasta. Od jeszcze dłuższego czasu trwają debaty o konieczności ponownego zwrócenia się miasta ku wodzie. CLUBHOUSE w praktyce realizuje tę ideę. Buduje ekskluzywny apartamentowiec w bajecznym miejscu, z codziennym widokiem z okna bądź tarasu na marinę i jezioro Dąbie, czwarte największe jezioro w Polsce.

Apartamenty mogą być naprawdę duże

To kolejna inwestycja, którą prowadzi szczeciński Marina Developer. Firma kieruje swą ofertę do klientów o wysokich wymaganiach. W takim formacie realizowała swoje poprzednie inwestycje, takie jak Apartamenty Warszewo czy Warszewo Przy Parku.

Budowa na prawobrzeżu Szczecina ruszy w tym roku przy ul. Przestrzennej w Szczecinie-Dąbiu. Za dwa lata będzie można się wprowadzać do mieszkań. Będzie ich łącznie 43, na pięciu piętrach. Standardem na osiedlu będą przestronne mieszkania trzypokojowe oraz czteropokojowe.

Clubhause ma przypominać kształtem wielki jacht
Clubhause ma przypominać kształtem wielki jacht  Materiały inwestora

– Oczywiście jest to koncepcja zaproponowana przez architektów, ale na tym etapie jest możliwość własnych aranżacji i łączenia mieszkań – zapewnia Krystian Surmacz, przedstawiciel Marina Developer. – Można w ten sposób zaaranżować spersonalizowany apartament mający nawet powyżej 200 m kw. powierzchni.

Okna z widokiem na przystań

Każde mieszkanie będzie mieć duży, przestronny balkon lub taras o powierzchni nawet do 70 m kw. Duże przeszklenia pozwolą na pełne „odczucie” przestrzeni. Sąsiedztwo przystani jachtowej sprawi, że widok codziennie będzie inny – jezioro w tym miejscu żyje życiem żeglarzy. Na parterze znajdzie miejsce dla nieuciążliwych usług, w tym dla siedziby najstarszego i najbardziej prestiżowego klubu żeglarskiego w Polsce – Yacht Klubu Polskiego.

CLUBHOUSE stanie w pierwszej linii zabudowy nadwodnej, co daje gwarancję, że zalety lokalizacji nigdy się nie zmienią.

Kolejnym atutem inwestycji jest projekt architektoniczny, zastosowane materiały budowlane, dbałość o ekologię. Elewacja będzie w sobie łączyć stal, klinkier, aluminium i szkło. Cały budynek będzie idealnie harmonijnie komponował się z otoczeniem mariny, a jednocześnie charakteryzował lekkością konstrukcji.

Z jachtu wprost do mieszkania

To pierwsza inwestycja w Szczecinie, która mieszkańcom zapewnia nie tylko miejsca postojowe dla samochodów – w tym przypadku w dwupoziomowej hali garażowej – ale również miejsca dla jednostek pływających na przystani jachtowej.

Otoczenie apartamentowca Clubhouse
Otoczenie apartamentowca Clubhouse  Materiały inwestora

Architekci Marek Orłowski i Marek Szymański zapewniają, że to obiekt „ultranowoczesny i prestiżowy”, otoczony naturalną zielenią: nie taką, która dojrzeje za kilkanaście lat, tylko od dawna tam obecną.

– Budynek przypominać ma wielki jacht, którego dynamiczna forma z dziobem skierowanym ku wodzie sprawia wrażenie jakby chciałby zabrać swoich mieszkańców w daleką podróż – opowiada Marek Orłowski.

CLUBHOUSE wkomponowuje się w naturalną przestrzeń, a nie dostosowuje ją do swoich potrzeb. Jest więc propozycją dla osób ceniących życie w zgodzie z naturą. Także dla rodzin z dziećmi.

Unikalna podwójna elewacja

Niecodziennym rozwiązaniem jest podwójna elewacja.

– To swoiste przesłony, stalowa powłoka, montowana przed balkonami, którą właściciele mieszkań będą mogli rozsunąć, gdy warunki zewnętrzne, np. zbyt ostre słońce, wiatr czy zacinający deszcz, będą im przeszkadzać – wyjaśnia Marek Orłowski. – Jak na szczecińskie warunki to rozwiązanie ekstrawaganckie. Nowoczesna technika budynku zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort w różnych porach roku.

Lokalizacja łączy zalety miejsca spokojnego, oddalonego od ciasnych, przeludnionych osiedli z łatwym dostępem do ścisłego centrum Szczecina. Do Bramy Portowej i placu Żołnierza Polskiego mamy stąd raptem ok. 7 minut jazdy samochodem, a sąsiedztwo ul. Przestrzennej daje dostęp do głównych arterii komunikacyjnych.

Wizualizacja apartamentowca Clubhouse
Wizualizacja apartamentowca Clubhouse  Materiały inwestora

Więcej szczegółów – u przedstawiciela Marina Developer (Krystian Surmacz, tel. 609 11 30 55).

Materiał powstał we współpracy z partnerem Marina Developer

 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy wszyscy szczecińscy architekci muszą mówić, że ich budynek będzie przypominać jacht, żaglowiec, itp,
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  ktoś uświadomi nabywców, że kupują mieszkania zaraz przy lotnisku, w strefie kręgu nadlotniskowego? żeby potem nie było zdziwionych protestów, że coś im zakłóca ciszę.
  @ananiasz
  Większość lokali zostanie kupiona pod wynajem krótkoterminowy. Stałych mieszkańców nie będzie tam wielu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1