Dwa etapy osiedla już gotowe i zamieszkałe, trzeci właśnie powstaje. 150 kolejnych szczecińskich rodzin wprowadzi się tu w 2020 r. Śródmiejskie Ogrody dewelopera Mak Dom powstają w jednej z ciekawszych lokalizacji na szczecińskim rynku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Osiedle powstaje tuż za wiaduktem kolejowym przy ul. Ku Słońcu, a właściwie pomiędzy ul. Ku Słońcu a Tenisową. Do Śródmieścia mamy stąd dwa przystanki tramwajem (wsiadając na ul. Sikorskiego). Do pl. Kościuszki pieszo dojedziemy w kwadrans.

Jednocześnie miejsce to oddalone jest od normalnego zgiełku miejskiego.

Śródmiejskie Ogrody bez hałasów

– Zaletą tutaj jest cisza. Nie słychać ani ulicy, ani innych hałasów – usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek.

Domy są oddalone od ul. Ku Słońcu, a dodatkowo naturalną barierę dla hałasu tworzy szpaler drzew rosnących wzdłuż tej magistrali. Od południa osiedle oddziela od miasta kilkunastometrowy nasyp kolejowy. Wprawdzie jeżdżą tu pociągi, ale tory znajdują się powyżej mieszkań, więc dźwięk nie rozprzestrzenia się na osiedle. W dodatku ruch na tej trasie jest niewielki, bo obecnie jest wykorzystywana tylko do przewozów towarowych.

W przyszłości linia ta ma być częścią Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, co może się okazać kolejną zaletą lokalizacji Śródmiejskich Ogrodów, bo być może w ich rejonie zostanie utworzony przystanek SKM.

Od strony północnej osiedle sąsiaduje z ogrodami działkowymi, a od zachodniej z terenami sportowo-rekreacyjnymi należącymi do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. W sąsiedztwie mamy przychodnię lekarską, blisko stąd do szkół i uczelni. Teren jest bardzo dobrze skomunikowany zarówno dla tych, którzy preferują poruszanie się samochodem, jak i korzystających z komunikacji publicznej.

Trudno dziś o spokojniejszą, a jednocześnie tak bliską centrum lokalizację. Nic dziwnego, że dwie pierwsze części osiedla szybko zostały sprzedane i zasiedlone.

To prawdziwe śródmiejskie ogrody

Budowa Śródmiejskich Ogrodów rozpoczęła się 2014 r. Łącznie zaplanowano tutaj 12 budynków mających od trzech do sześciu pięter. Projektanci i inwestor dbają o to, by „ogrody” w nazwie nie były tylko chwytem marketingowym. Rzeczywiście, każdy z etapów to swoisty kwartał budynków otoczony zielonym dziedzińcem-ogrodem z placami zabaw, ławkami, trawnikami, drzewami i alejkami spacerowymi.

– Obecnie w budowie i sprzedaży jest trzeci etap osiedla – mówi nam przedstawicielka dewelopera. – Pierwsza jego część będzie oddawana do użytku sierpniu przyszłego roku, a reszta do grudnia 2020.

Jakie mieszkania są do wzięcia w Śródmiejskich Ogrodach

Mieszkania będą miały od 37 do 90 m kw. Budynki od czterech do siedmiu kondygnacji nadziemnych plus podziemne stanowiska postojowe. Podobnie jak poprzednie dwa etapy osiedla także nowo powstający ma zaprojektowany dziedziniec wewnętrzny z bogatą zielenią. Łącznie będzie tu około 150 nowych mieszkań. Ceny konkurencyjne jak na szczecińskie warunki. W tych mniejszych mieszkaniach zaczynają się od 7,6 tys. zł za metr kw., w większych 6,7 tys. zł.

Wizualizacja trzeciego etapu osiedla Śródmiejskie Ogrody
Wizualizacja trzeciego etapu osiedla Śródmiejskie Ogrody  Makdom.pl

W etapie, który będzie zasiedlany już w połowie przyszłego roku, pozostało wolnych jeszcze kilkanaście lokali, w tym planowanym na grudzień sprzedano połowę mieszkań, więc wybór jest znacznie szerszy.

Zaraz potem inwestor planuje płynnie przejść do budowy ostatniego etapu Śródmiejskich Ogrodów. W roku 2022 całe osiedle będzie gotowe. Łącznie znajdzie się tutaj ponad 400 mieszkań o łącznej powierzchni prawie 23 tys. m kw.

Co jeszcze buduje Mak Dom

Śródmiejskie Ogrody to niejedyna realizowana inwestycja Mak Domu. Deweloper stawia bowiem także dwa budynki przy ul. Ostoi-Zagórskiego na Warszewie, które zasiedlane mają być w czerwcu przyszłego roku. Tam ceny są nieco niższe, bo zaczynają się od 6,1 tys. zł za metr kw.

Niemal od zaraz będą mogli się wprowadzić ci, którzy jeszcze w tym roku chcą kupić mieszkanie na osiedlu Ostoja w Warzymicach. To już szósty etap budowy kameralnego podszczecińskiego osiedla. Pozostało do sprzedania jeszcze tylko dziewięć mieszkań, a ceny zaczynają się od 6,5 tys. zł za metr.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
" Ceny konkurencyjne jak na szczecińskie warunki "
7600zł
Nie sądzę.
już oceniałe(a)ś
4
0