Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez Bogdana Święczkowskiego podczas powoływania do służby w ziobrowskiej prokuraturze szczecińskiej śledczej Barbary Zapaśnik.

Zawiadomienie przeciwko Święczkowskiemu złożył w Prokuraturze Krajowej Adam Cohen, błyskotliwy przestępca, sądzony obecnie przed Sądem Okręgowym w Szczecinie w ramach procesu gangu Zbigniewa S. "Rzeźnika". Przed rokiem opisaliśmy jego historię w reportażu "Koniec przyjaznych relacji gangstera z prokuratorką dobrej zmiany...". Cohen" dostał właśnie odpowiedź z Prokuratury Krajowej.

Bogdan Święczkowski nadużył uprawnień?

Wynika z niej, że 26 czerwca Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, prowadzący śledztwo w sprawie domniemanych nadużyć prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w czasach rządów PiS (zawiadomił o nich m.in. Cohen jeszcze w czasach Ziobry), wyłączył do odrębnego postępowania wątek Bogdana Święczkowskiego, bliskiego współpracownika Zbigniewa Ziobry.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Tak byli pewni bezkarności, że w nosie mieli przepisy, prawo i dobre obyczaje. Miało być tak jak sobie wymyślili. A prawo miało być dla maluczkich. Oni chcieli być ponad. Stąd te niechlujstwo, bałagan i niedopatrzenia w sprawach zdawało by się prostych i oczywistych. Dziś to wszystko trzeba odkręcać i prostować. Koszty są gigantyczne. Ile procesów i postępowań trzeba będzie powtórzyć? Ile odszkodowań trzeba będzie wypłacić? Ilu przestępców trzeba będzie uwolnić? Kto za to zapłaci? Święczkowski i Ziobro? Nie, to my zapłacimy za bezprawie stosowane przez tych ludzi. Jak zwykle.
  @nabuchdonozor
  Niemniej jednak, choć oczywiście nie są w stanie zapłacić za wszystkie krzywdy, niechaj czym mogą skarb państwa wesprą, by choć odrobinę ulżyć nam wszystkim, a swoje sumienia poratować. Wór zgrzebny przyodziać, uniżenie się pokłonić, co się ma oddać na poczet, grzecznie Przeprosić i Spier..., resztę nakradzionych pieniędzy sumiennie odpierdując.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @ityle
  Marzenia... Niestety zamiast tego znowu będą okrzyki o torturach, o "prześladowanych bohaterach" , którzy "cierpią dla Ojczyzny z rąk oprawców Koalicji 13 Grudnia".
  A lud pisowski będzie klaskał w uniesieniu, machając małymi flagami biało-czerwonymi, które spin-doktorzy partii skrupulatnie wręczą każdemu przy wejściu na "protest"...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @j2dw
  Niestety oportunistów u nas dostatek.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @nabuchdonozor
  to niechlujstwo w stanowieniu prawa, bałagan, niedopatrzenia, nieprzestrzegania przepisów prawa wcześniej uchwalonych wynika także z kiepskiej jakości wykształcenia samego Ziobry i jego kolegów.
  Sam Ziobro tylko tytularnie był Prokuratorem Generalnym; sam przecież ledwo zdał egzamin końcowy i to dopiero za trzecim razem.

  Podobnie jak lekarze, także i prawnicy oraz mnóstwo innych zawodów po studiach otrzymało niskie oceny końcowe. Nie chciałabym być leczona przez trójkowego lekarza, nie chciałabym być sądzona ani oskarżana przez równie słabego prawnika, prokuratora czy adwokata; nie chciałabym spotkać w jakimkolwiek urzędzie słabego wiedzą urzędnika.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  spaslak za kraty
  już oceniałe(a)ś
  89
  1
  Godzilla - wierny cyngiel Zera. Rodzina gangsterska znad Wisły.
  @bombadil.w.locie
  I to coś wydaje wyroki w sprawach konstytucyjnych! Nie dość, że bierze udział w przestępczej organizacji, to jeszcze prawnik z niego, jak z koziej dudy trąba. Ponownie, brawo UJ!
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Ależ ten wieprz jest obleśny! Zarówno mentalnie jak fizycznie.
  już oceniałe(a)ś
  69
  2
  tyle tego... informujcie nas gdy okaże się, ze PiS zrobil cos bez przekrętu ;)
  już oceniałe(a)ś
  52
  0
  Psychopata ,alkoholik pijaczek, może nie wiedział co robi To niedorzeczne że taka patologiczna osoba jest w tak zwanym trybunale
  @aporn
  do normalnego trybunalu sie nie nadaje
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Z przestępstwem urzędniczym jest pewien mały problem - co do zasady jest umyślne (pomijam pomijalny tu wyjątek, nie poprawiajcie, to specjalne masło maślane, bo ładnie brzmi).
  Natomiast nieumyślność (co do zasady, powtarzam) nie jest przestępstwem.
  Albowiem "każdemu wolno być głupim".

  Tak więc, panie Święczkowski - tym się broń.
  @GabrielFikcyjny
  A to ciekawe, bo prawnicy zawsze powtarzają zwykłym ludziom maksymę: "nieznajomość prawa szkodzi"...
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @GabrielFikcyjny
  nieumyślność przy profesjonalistach to kiepski pomysł na obronę. musiałby przyznać, że jest upośledzony i nie rozumie słowa pisanego. co z kolei jest mimo wszystko mało możliwe przy jego drodze zawodowej.
  to jak kks, gdzie niemal wszystkie przestępstwa podatkowe wymagają winy umyślnej - czym przy domniemaniu kompetencji podatnika jednak nikt się nie przejmuje.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @asinau
  No to ktoś poszedł po bandzie z tym profesjonaliści.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dla Godzilli najodpowiedniejsze miejsce jest za dobrymi , solidnymi kratami , takimi spoza ktorych by sie nie mogl wydostac i aby juz nigdy nikomu nie mogl zaszkodzic ...
  już oceniałe(a)ś
  46
  0