Już po raz trzeci organizujemy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytację pierwszej strony piątkowego wydania "Tygodnika Szczecin". Zachęcamy do udziału. Aukcja potrwa jeszcze trzy dni. Warto!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najhojniejsza z orkiestr pod batutą Jurka Owsiaka zagra w niedzielę po raz 31. W tym roku w całej Polsce i wielu krajach na świecie celem jest zbiórka pieniędzy na walkę z sepsą. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia.

***

Jak wielkie znaczenie ma dla pacjentów dostępność nowoczesnego sprzętu, przekonałem się, gdy Owsiak dwa tygodnie temu sprawdzał w szpitalu Zdroje działanie kupionych za pieniądze ze zbiórki WOŚP tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego. – Cały szpital w Zdrojach od początku grania Orkiestry otrzymał 1291 urządzeń wartych w sumie 28,95 mln zł – wyliczył skrupulatnie.

Gdyby nie było tych wszystkich cudownych maszyn, Jurek nie miałby okazji spotkać się z małą Lilą, która trzy lata temu była najmniejszym z wcześniaków urodzonych w Zdrojach, ważącym zaledwie 450 gramów. – Dziękujemy za dobroć, którą pan robi – mówiła mama Lili.

***

W szczecińskiej „Wyborczej" chcemy dołożyć się do tej dobroci, która raz w roku jednoczy większość Polaków. Już po raz trzeci organizujemy na rzecz WOŚP licytację pierwszej strony piątkowego wydania „Tygodnika Szczecin". Osoba, która zadeklaruje najwyższą stawkę, będzie mogła na naszej piątkowej „jedynce" zaprezentować siebie, swoją firmę, własne pasje czy zabrać głos w ważnej sprawie. Każdy może mieć artykuł na wybrany przez siebie temat (w razie potrzeby nasi dziennikarze pomogą go napisać), a przy tym wesprzeć szczytny cel. Cały dochód z licytacji pójdzie bowiem na WOŚP.

CZYTAJ TEŻ: Jakub Skrzywanek namawia do licytacji na rzecz WOŚP jedynki szczecińskiej "Wyborczej": To kusząca oferta, warto!

Jak zwycięzcy naszych poprzednich licytacji wykorzystali swoje „jedynki"? Dwa lata temu wygrała (oferując 3,1 tys. zł) firma Calbud, która wówczas kończyła budowę biurowca Posejdon przy Bramie Portowej. Szefostwo Calbudu zamieściło na wylicytowanej pierwszej stronie podziękowania dla załogi pracującej przy realizacji tego niezwykłego budynku, który na szczycie klimatycznym ONZ był stawiany za wzór architektury spełniającej wyśrubowane normy proekologiczne.

Rok temu zwycięzcą licytacji (z kwotą 5,4 tys. zł) była firma „Pamiętaj o mnie" oferująca organizację godnych pożegnań z domowymi zwierzakami po ich śmierci. Na „jedynce" jej właściciele umieścili zachętę do zgodnego z przepisami, ale indywidualnego postępowania w takich smutnych sytuacjach.

***

Kto wygra naszą licytację w tym roku? Zachęcamy do udziału! Czasu na włączenie się do gry pozostało niewiele. Aukcja potrwa jeszcze trzy dni. Wygrywa ten, kto zaoferuje najwyższą kwotę w niedzielę do godz. 22.15. Pierwsza strona „Wyborczej" w Szczecinie może być Twoja!

Nasza licytacja na WOŚP i jej zasady są TUTAJ >>

Jakub Skrzywanek zachęca do udziału w licytacji okładki Tygodnika Szczecin na rzecz WOŚP
Jakub Skrzywanek zachęca do udziału w licytacji okładki Tygodnika Szczecin na rzecz WOŚP  Gazeta Wyborcza

Można też wziąć udział w innych naszych licytacjach na rzecz WOŚP:

Gramy dla WOŚP
WESPRZYJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ja bym licytował pierwszą stronę ale GW odmawia podania mi swojej linii programowej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0