TVP musi przepraszać senatora opozycji Stanisława Gawłowskiego przed "Wiadomościami" - ustnie, a także na planszy. Taki wyrok zapadł w czwartek rano w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Chodzi o materiał z 2018 r. i podanie nieprawdziwej informacji, że w szczecińskim mieszkaniu czołowego polityka Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego (dziś senator niezależny, ale cały czas polityk PO) działa agencja towarzyska.

W rzeczywistości mieszkanie od senatora wynajmowała 50-letnia kobieta zajmująca się biznesem gastronomicznym. W tym lokalu dodatkowo świadczyła płatne usługi seksualne. Polityk PO o tym nie wiedział, co wynajmująca zeznała jeszcze w innej sprawie przed Sądem Rejonowym w Szczecinie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nie przeprosi, ani tego pana, ani Olejnik ani nikogo, choć takie są wyroki sądu. Polska niestety już nie jest państwem praworządnym, pisowcy robią co chcą, niestety.
już oceniałe(a)ś
14
0
Najważniejsze że senator Gawłowski okazał się wiarygodnym człowiekiem. Przeprosiny z ust tej szajki zbirów są funta kłaków warte. HiwD i kawałek szkła.
już oceniałe(a)ś
10
0
Który to już proces przegrany przez qoorvizję? I co, czasem płacą pieniędzmi podatników. Nic się nie zmieniło. ZZ, zwany zerem, chroni dawnego kumpla Jacka K, pomimo kpin tegoż o zmienianiu pieluch miękiszonowi Ziobro. To kwestie interesów a nie honoru, który zresztą obu czekistom jest obcy.
już oceniałe(a)ś
6
0
TVP ostatnio już kolejny taki wyrok dostaje, Olejnik i chyba ktoś jeszcze, albo mi się wydaje. Kiedyś się wycwanili w podobnej sprawie i puścili to gdzieś o 19.27, zaczęli szybciej Wiadomości, jakby licząc że wiele osób idealnie odpala o 19.30. może niektórzy tak, chociaż jeśli elektorat ogląda głównie TVP, to powinien już mieć włączone wcześniej. Jak tak dalej pójdzie to będą musieli o 19.20 zaczynać.
@maxplastic1
O ile dobrze kojarzę oni absolutnie mają dane pozwalające ustalić ile osób o której zaczyna oglądać. To przecież dokładnie te dane na podstawie których ocenia się oglądalność.
już oceniałe(a)ś
0
0
Cztery lata i wyrok nieprawomocny.
już oceniałe(a)ś
5
0
Polsza tudej nie przeprasza.
już oceniałe(a)ś
3
0