Wydarzenie włączone jest w Dni Cedyni 2022. W sobotnie przedpołudnie otwarta dla turystów zostanie niemiecka część mostu nad Odrą w Siekierkach.

Polska część dawnej przeprawy kolejowej zbudowanej nad Rozlewiskiem Kostrzyneckim i Odrą w rejonie Siekierek na południu Pomorza Zachodniego jest dostępna dla turystów od połowy maja 2021 roku. To 400-metrowy odcinek. Polska część przeprawy prowadzi nad malowniczym rozlewiskiem i kończy się na wyspie między nim a Odrą. Na wysokości wyspy, na kratownicowej konstrukcji powstała platforma widokowa.

Siekierki. Otwarcie mostu nad Odrą

Na most wjeżdżamy wprost z asfaltowej trasy rowerowej, która powstała w miejscu dawnej linii kolejowej. Dojazd jest bardzo prosty. Wystarczy pociągiem ze Szczecina dojechać do Godkowa – niewielkiej stacji na południe od Chojny. Stąd mamy dawnym, kolejowym szlakiem do mostu tylko 20 km. Od otwarcia przeprawy, cieszy się ona ogromnym powodzeniem. Bo chociaż gotowa była tylko polska część, to już ona gwarantuje przepiękne widoki i możliwość spędzenia czasu w malowniczym otoczeniu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem