Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kacpra Tworka pożegnali rodzina i przyjaciele.

Tragicznie zmarły Kacper Tworek we wrześniu skończył 22 lata.

Tragiczny wypadek w Świnoujściu

Do wypadku w świnoujskim porcie doszło 4 listopada, około 22. Kabina z obsługującym suwnicę mężczyzną oderwała się od urządzenia i spadła na krawędź otwartych klap ładowni statku. Wszystko zdarzyło się podczas prac przeładunkowych na zacumowanym przy portowym nabrzeżu statku. Wówczas w Świnoujściu wiał silny wiatr.

Mężczyzna osierocił czteroletniego syna.

Zbiórka pieniędzy dla syna

W sobotę Kacpra Tworka żegnali m.in koledzy z piłkarskiego Klubu Sportowego Prawobrzeże Świnoujście, którego był reprezentantem.

Drużyna zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy dla czteroletniego syna tragicznie zmarłego mieszkańca Świnoujścia. Fundusze w przyszłości mają umożliwić chłopcu lepszą edukację i lepszy start w dorosłe życie.

Na stronie Zrzutka.pl, gdzie pod hasłem: "Lepsze życie Maksymiliana" prowadzona jest zbiórka pieniędzy, koledzy napisali: "Nikt i nic nie jest w stanie zapełnić pustki po stracie bliskiej osoby, ale wspólnie spróbujmy okazać małemu chłopcu wsparcie poprzez zbiórkę środków pieniężnych, które Maks będzie mógł w przyszłości wykorzystać na edukację i start w dorosłość".

Przyczyny tragedii w porcie bada prokuratura. Postępowanie prowadzone jest pod kątem narażenia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.