Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W plebiscycie Supermiasta i Superregiony, w którym wybieramy po siedem najważniejszych wyzwań dla Szczecina i dla Pomorza Zachodniego, mamy już 1182 oddane głosy (stan na czwartkowe przedpołudnie). To wynik o ponad sto głosów lepszy niż w całym zeszłorocznym głosowaniu, gdy wybieraliśmy to, co najlepiej udało się w Szczecinie po 30 latach działania lokalnego samorządu.

Głosujemy! Głosujemy! Głosujemy!

A przecież teraz za nami dopiero tydzień głosowania! Kto jeszcze nie zdecydował, jakie z 24 zaproponowanych przez nas wyzwań są dla niego najważniejsze (każdy może oddać jeden głos na najważniejszy cel dla Szczecina i jeden dla województwa), wciąż ma czas na zastanowienie się. Głosowanie potrwa jeszcze 11 dni.

Prenumerata Wyborczej.pl na zachętę

Ale po co zwlekać, skoro dla każdego z głosujących mamy dodatkową zachętę: dwa miesiące prenumeraty Wyborcza.pl za darmo! I to w najbardziej bogatym Pakiecie Premium. Drogę do tej oferty otwiera kliknięcie w jeden z plebiscytowych piktogramów pod wybranymi artykułami na szczecin.wyborcza.pl (także poniżej).

Nieco częściej (762 razy) głosowaliście dotychczas na wyzwania dla Szczecina. Może dlatego, że na ogół lepiej znamy najbliższe otoczenie niż całe województwo. Które zadania mają największe szanse na znalezienie się w finałowych „siódemkach”? Zdradzimy tylko, co na razie lideruje.

Jakie są najważniejsze wyzwania dla Pomorza Zachodniego do 2040 r.? Zagłosuj

Z zachodniopomorskich wyzwań najwięcej głosów padło dotychczas (w kolejności alfabetycznej) na:

  • dokończenie regionalnej sieci szlaków rowerowych,
  • lobbowanie za budową zachodniej obwodnicy Szczecina,
  • przeciwdziałanie komunikacyjnemu wykluczeniu regionu.

Jakie są najważniejsze wyzwania dla Szczecina, które trzeba zrealizować do 2040 r.? Zagłosuj

W Szczecinie najchętniej wybieranymi wyzwaniami są na razie (także w kolejności alfabetycznej):

  • dalszy powrót miasta nad wodę,
  • dokończenie budowy obwodnicy śródmiejskiej,
  • ograniczenie ruchu samochodów w centrum.

SZERSZE OMÓWIENIE WYZWAŃ DLA SZCZECINA I REGIONU >>

Plebiscyt Supermiasta i Superregiony 2040

Głosujemy do 3 maja. Listę siedmiu zwycięskich wyzwań dla Szczecina i siedmiu dla Pomorza Zachodniego ogłosimy 7 maja. A 25 maja odbędzie się ogólnopolska gala plebiscytu Supermiasta i Superregiony 2040, na której podsumujemy całą akcję.

O Supermiastach i Superregionach słuchaj także w Radiu Złote Przeboje Szczecin w niedzielę o godz. 7 i 21.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.