Trwa montaż płyt elewacyjnych. To na razie podkład. Wielobarwne płyty, przypominające kontenery na statku, będą pokryte specjalną stalową siatką, która nada budynkowi ostateczny wygląd zgodny z projektem architekta. Uwagę szczecinian przykuwa wystawa plenerowa umieszczona na ogrodzeniu budowy, od strony dźwigozaurów [tak potocznie nazywane są zabytkowe dźwigi portowe podświetlane nocą – red.]. 40 fotogramów obrazujących przedwojenną i powojenną Łasztownię wybrał dr Marek Łuczak – znany miłośnik historii, wybitny znawca losów Szczecina.
A co dzieje się na budowie wewnątrz budynku?
Na poszczególnych piętrach trwają prace zbrojarskie, ciesielskie i spawalnicze. Na drugim piętrze betonowane są elementy słupów i stropów. Trwa montaż pawilonu technicznego i schodów ekspozycji. Montowane są instalacje teletechniczne, elektryczne i sanitarne oraz wentylacja. Malowane są sufity i szyby windowe. Trwają prace tynkarskie, montowane są świetliki w pomieszczeniach na najwyższym poziomie budynku. Od strony południowej widać powstającą tam stalową konstrukcję zewnętrznej klatki schodowej.
Wykonawcą robót jest warszawska firma Erbud. W prace na budowie Morskiego Centrum Nauki zaangażowanych jest 140 osób.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze
Nie ma szans.
Jasne, już teraz wyspa jest tak atrakcyjna, że lepiej nic tam nie robić, bo może być tylko gorzej. A o jej ożywieniu właśnie dzięki temu Centrum nie pomyślałeś? Niech będzie jak do tej pory, czyli garść ludzi z okazji jakiegoś "eventu" a poza tym pusto?