Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Żeby kandydat Koalicji Obywatelskiej mógł wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich, w ciągu kilku dni musi zdobyć 100 tys. podpisów. Trwa mobilizacja polityków i wolontariuszy w całej Polsce. W szczecinie podczas pierwszego dnia zbiórki (w czwartek) udało się zdobyć ok. 5 tys. podpisów.

- To nie jest tylko walka o prezydenturę, a o przyszłość Polski - mówił w piątek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szczecin w jedno popołudnie zebrał 5 tys. podpisów dla Trzaskowskiego. Prof. Grodzki: To walka o przyszłość Polski

W sobotę i niedzielę w Szczecinie podpisy będą zbierane w następujących miejscach:

  • Jasne Błonia, w godz. 10-19,
  • Nabrzeże Starówka, w godz. 12-18,
  • Centrum Handlowe "Helios", w godz. 10-14.

Podpisy można także zbierać samodzielnie. W sieci dostępne są do wydruku karty poparcia. Wypełnione karty należy złożyć w szczecińskim biurze PO (al. Papieża Jana Pawła II 11/3) – w godz. 9-22 lub w biurach poselskich parlamentarzystów związanych z KO.

Zbiórkę prowadzi także zachodniopomorski KOD. Na swoim facebookowym profilu informuje:

Romuald Gajewski z Zarządu Regionu KOD-u będzie czekał na Was na Jasnych Błoniach w godz. 12.00-16.00. W tych samych godzinach potrwa zbiórka przed hotelem Radisson na placu Rodła. Na alei Papieża Jana Pawła II 11 zbiórka już się rozpoczęła i potrwa do godz. 18.00. Na placu Pawła Adamowicza zbiórka podpisów rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 16.00, a na Ryneczku Pogodno w godzinach 14.00-16.00. Z kolei przed Heliosem na Prawobrzeżu podpisy możecie składać od godz. 14.00 do 18.00. Listy z podpisami można też zanieść do restauracji Marshal Food, która mieści się przy ul. Rayskiego 23. Lokal jest dziś otwarty od południa aż do północy.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.