Co przynosi Szczecinowi największą chlubę: słynna na całym świecie filharmonia czy raczej to, że zaakceptowaliśmy polsko-niemiecką historię miasta? To wy zdecydujecie, co jest największym sukcesem Szczecina po 1990 r.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zaczynamy decydujący etap plebiscytu Supermiasta, w którym w wyniku głosowania zdecydujemy, co najbardziej nam się udało w czasie 30 lat istnienia szczecińskiego samorządu. Spośród ponad 20 propozycji zgłoszonych przez czytelników, ekspertów i naszych dziennikarzy wybraliśmy dziewięć tych, które naszym zdaniem zasługują na szczególne uznanie.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Ostatecznego zwycięzcę wyłonią sami szczecinianie. Poniżej finałowe wskazania, z których możecie wybrać to, z czego waszym zdaniem Szczecin powinien być najbardziej dumny.

SZERZEJ O SZCZECIŃSKIEJ FINAŁOWEJ DZIEWIĄTCE >>

Głosowanie internetowe potrwa do 30 kwietnia – wydłużyliśmy je o dwa tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa.

Wyniki ogłosimy 8 maja. A 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala Supermiast w redakcji "Gazety Wyborczej" w Warszawie.

Do dzieła. Głosujcie!

Regulamin plebiscytu "Gazety Wyborczej" Supermiasta 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wzorem pani Agnieszki, która przed tygodniami zgłosiła biskupka Dzięgę na honorowego Ambasadorem Szczecina za promocję Szczecina "jako miasta kościelnego"... W moim odczuciu największym sukcesem jest istnienie Spółki bez jakiejkolwiek odpowiedzialności ?Pedofile i Przyjaciele?. Przykłady działalności z ostatnich dni: 4 marca ? przyznanie katedrze 500 tys. zł, 17 marca ? na odwołanej sesji Rady Miasta dwie uchwały w sprawie przyznania dwóm parafiom 374 tys. zł. Pamiętacie aferę również z majątkiem miejskim i skandal z organizacjami faszystowskimi mającymi siedzibę w kompleksie parafialnym przy Moście Długim? Oni też niedawno dostali znaczną dotację. Wcześniej prawie darmowe działki na Prawobrzeżu, Gumieńcach. Pomnik obrońcy pedofilów w centralnym, reprezentacyjnym miejscu, zresztą pod oknami prezydencika Piotra K. (na Jasnych Błoniach). Przykłady można mnożyć. I tak od wielu lat... Nie doceniacie tego? ;-)
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Ja bym dorzucił do tych propzycji przekształcenie Szczecina z miasta fabryk i stoczni na miasto biurowców. Wiadomo, że nie dorównujemy takim miastom jak Warszawa czy Poznań, ale uczestniczymy w tym trędzie. Szczecin staje się nowoczesnym miastem.
  @pietruz
  Akurat Poznań nie jest jakimś szczególnym zagłębiem nowoczesności i biur.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Wiocha z tramwajami ...niestety
  ..
  @mala_mysz
  Zakompleksiona do bólu myszka dała głos ...niestety.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0