Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ma to związek z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w przekraczaniu granicy państwowej.

W komunikacie MSWiA przekazanym do mediów przez centrum prasowe wojewody można przeczytać m.in.:

„Kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej dotyczyć będą osób, które mieszkają w Polsce bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granicę i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00.01) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP”.

W naszym województwie obostrzenia będą stosowane na trzech czynnych przejściach granicznych z Niemcami: w Kołbaskowie, Krajniku Dolnym i Świnoujściu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.