Pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem mają się teraz zgłaszać do szpitala przy Arkońskiej na parter równoległego do ul. Broniewskiego budynku "L" (gdzie dotychczas był punkt przyjęć planowych). Tymczasowe namioty przy budynku "J" są wyłączone z użytkowania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym, że szpital zakaźny przy ul. Arkońskiej w Szczecinie reorganizuje pracę punktu przyjęć i oddziałów poinformowała rzecznik szpitala Natalia Andruczyk. I tak:

  1. Punkt Przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem znajduje się teraz na parterze budynku L (na co dzień działa tu Punkt Przyjęć Planowych). Jest to największy i najwyższy budynek w szpitalu. W Punkcie Przyjęć pacjenci będą kwalifikowani do badania i w kierowani do sali selekcyjnej przed badaniem, gabinetu lekarskiego, sali oczekiwania na wynik oraz sali oczekiwania na transport. W jednym budynku znajduje się także oddział internistyczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
  2. Oddział Zakaźny, który do tej pory funkcjonował w budynku J, również został przeniesiony do budynku L (na II piętro w miejscu, gdzie dotychczas funkcjonował Oddział Chirurgii). Oznacza to, że zarówno budynek J, jak i tymczasowa strefa oczekiwania w namiotach, są na ten moment wyłączone z użytkowania.
  3. Cały budynek Centrum Zabiegowego oraz budynek B są przygotowane do hospitalizowania pacjentów z koronawirusem (ok. 350 łóżek). Docelowo szpital posiada ponad 950 łóżek w obu lokalizacjach: 600 przy ul. Arkońskiej i 350 przy ul. Sokołowskiego. Będą one uwalniane wraz ze wzrostem liczby hospitalizowanych pacjentów.
  4. W najbliższych dniach na terenie szpitala pojawi się zewnętrzne oznakowanie, które ułatwi pacjentom poruszanie się po terenie szpitala i dotarcie do Punktu Przyjęć Planowych.

Orientację w nowej organizacji szpitala zakaźnego przy Arkońskiej ma ułatwić taka mapka:

Mapa nowej organizacji szpitala zakaźnego przy Arkońskiej w Szczecinie
Mapa nowej organizacji szpitala zakaźnego przy Arkońskiej w Szczecinie  Materiały szpitala

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Brak informacji że przeniesiono pacjentów z koronawirusem z izolacji domowej do szpitala. Dlaczego?
@jawna1
A skąd wiesz, że przeniesiono?
już oceniałe(a)ś
1
0