Dyrektor szczecińskiego szpitala przy ul. Unii Lubelskiej apeluje o pomoc, by w związku z koronawirusem szybko kupić niezbędne urządzenia. Chodzi przede wszystkim o respiratory.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pismo zostało upublicznione dziś, 16 marca. Podpisany jest pod nim dr n. med. Konrad Jarosz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Szpital tworzy 28 klinik i oddziałów, Szpitalny Oddział Ratunkowy i Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych. Rocznie na bloku operacyjnym wykonuje się tu 14 tysięcy zabiegów. Apel o pomoc jest krótki:

„Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju jesteśmy zmuszeni do szybkiego doposażenia Szpitala w niezbędny sprzęt. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę na podane konto Szpitala, która umożliwi nam szybki zakup niezbędnych urządzeń (głównie respiratorów). Wpłat należy dokonywać na konto Szpitala z tytułem: „Darowizna na cele Statutowe”

BGK 31 1130 1176 0022 2011 8420 0004”.

Apel dyrekcji szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w związku z epidemią koronawirusa
Apel dyrekcji szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w związku z epidemią koronawirusa  Skan pisma

Na odsiecz ruszyły już władze Szczecina. Na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zadecydowano o sfinansowaniu zakupu urządzenia do diagnostyki wirusologicznej, właśnie pod kątem koronawirusa. Specjalistyczny sprzęt trafi właśnie do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej.

O wsparcie szpitala przez szczecińską branżę okrętową apeluje Towarzystwo Okrętowe.

„Towarzystwo Okrętowe zwraca się do wszystkich przedsiębiorców związanych z gospodarką morską, a szczególnie do podmiotów związanych z branżą stoczniową o pomoc dla szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie!” – czytamy w e-mailu, który jest rozsyłany.

Szczecińskich lekarzy wspomoże też firma Calbud. Jeszcze zanim pojawił się apel dyrekcji szpitala, prezes Calbudu – Edward Osina – poinformował, że firma kupi dwa respiratory, które trafią do szczecińskiego szpitala lub szpitali.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Czy szczecińskie szpitale są dobrze przygotowane na wzrost zachorowań spowodowanych koronawirusem?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W Polsce respiratory kupują Owsiak i przedsiębiorcy (brawa!!!). Rząd kupuje limuzyny. 280.
  @PawelBart
  Jako emerytka z Zachodniego Pomorza wysłałam 100 zł na respiratory. Bo grosz do grosza .....
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Szokujące, że tak świetnie wypowiada się premier o naszym przygotowaniu do koronawirusa, a w rzeczywistości jest ono tak fatalne. Zamiast miliardów na TVP, zamiast tryliardów na kościół, puszczaniu kasy dla swoich aptekarzy na stanowiskach prezesów spółek skarbu państwa, należało wyposażyć szpitale i ich pracowników, by mogli ratować nasze tyłki bezpiecznie i skutecznie. Ale nie... A durny naród zachwycony ministrem zdrowia... :/
  już oceniałe(a)ś
  67
  1
  Nie ma kasy. Poszła na program kłamstw w opakowaniu z disco polo.
  już oceniałe(a)ś
  45
  0
  Szpital żebrze o pieniądze na zakup sprzętu ratującego życie, władza przeznacza 2 miliardy na propagandę.
  @a.r.c.o
  Oraz limuzyny
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Władza przeznacza 17 mld na zakup wojskowego, latającego złomu nazywając to "obroną narodową". Kiedy trzeba naprawdę ratować ludzi i społeczeństwo, to kasy nie ma. Tak to jest kiedy ideologia i propagandowe frazesy są bardziej istotne niż ludzkie potrzeby!!
  @marcos
  Ktoś dostał prowizję od zakupu
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nie wierzę! Byłem przekonany że nasz rząd, chojny sponsor Fundacji Narodowej, TVPiS, 500 + , ect wykupił już wszystkie respiratory na rynku aby za chwilę ratować obywateli. Przecież od miesięcy wiadomo że one są najważniejsze w walce z wirusem. Czy to już sprawa dla prokuratury czy najpierw w....społeczeństwa, a później gwóźdź do trumny w najbliższych wyborach?
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  Tyle kasy poszło na utrzymanie tej władzy, na propagandę, na elektorat, fanaberie, kościół...Mam nadzieję, że wirus odejdzie razem z pisem.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  PiSDUDA zasuwaj do Szczecina z ekipa telewizji będziecie mogli za ukradzione 10 mld złotych pokazać krajowi jak przygotowaliście kraj do epidemii!!! Dziwne ze już nie uważacie Krynickiej własnej posłanki za wiarygodna kiedy mówi o kompletnym nieprzygotowaniu. Przecież w końcu zrobiliście ją dyrektorem szpitala wiec co wsadziliscie osobę niekompetentną!!!!
  @premie-nam-sie-naleza
  Nie jest dyrektorem, tylko kierownikiem zaopatrzenia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0