Pismo zostało upublicznione dziś, 16 marca. Podpisany jest pod nim dr n. med. Konrad Jarosz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Szpital tworzy 28 klinik i oddziałów, Szpitalny Oddział Ratunkowy i Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych. Rocznie na bloku operacyjnym wykonuje się tu 14 tysięcy zabiegów. Apel o pomoc jest krótki:
„Szanowni Państwo
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju jesteśmy zmuszeni do szybkiego doposażenia Szpitala w niezbędny sprzęt. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę na podane konto Szpitala, która umożliwi nam szybki zakup niezbędnych urządzeń (głównie respiratorów). Wpłat należy dokonywać na konto Szpitala z tytułem: „Darowizna na cele Statutowe”
BGK 31 1130 1176 0022 2011 8420 0004”.
Na odsiecz ruszyły już władze Szczecina. Na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zadecydowano o sfinansowaniu zakupu urządzenia do diagnostyki wirusologicznej, właśnie pod kątem koronawirusa. Specjalistyczny sprzęt trafi właśnie do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej.
O wsparcie szpitala przez szczecińską branżę okrętową apeluje Towarzystwo Okrętowe.
„Towarzystwo Okrętowe zwraca się do wszystkich przedsiębiorców związanych z gospodarką morską, a szczególnie do podmiotów związanych z branżą stoczniową o pomoc dla szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie!” – czytamy w e-mailu, który jest rozsyłany.
Szczecińskich lekarzy wspomoże też firma Calbud. Jeszcze zanim pojawił się apel dyrekcji szpitala, prezes Calbudu – Edward Osina – poinformował, że firma kupi dwa respiratory, które trafią do szczecińskiego szpitala lub szpitali.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Jako emerytka z Zachodniego Pomorza wysłałam 100 zł na respiratory. Bo grosz do grosza .....
Oraz limuzyny
Ktoś dostał prowizję od zakupu
Nie jest dyrektorem, tylko kierownikiem zaopatrzenia.