Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pismo zostało upublicznione dziś, 16 marca. Podpisany jest pod nim dr n. med. Konrad Jarosz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Szpital tworzy 28 klinik i oddziałów, Szpitalny Oddział Ratunkowy i Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych. Rocznie na bloku operacyjnym wykonuje się tu 14 tysięcy zabiegów. Apel o pomoc jest krótki:

„Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju jesteśmy zmuszeni do szybkiego doposażenia Szpitala w niezbędny sprzęt. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę na podane konto Szpitala, która umożliwi nam szybki zakup niezbędnych urządzeń (głównie respiratorów). Wpłat należy dokonywać na konto Szpitala z tytułem: „Darowizna na cele Statutowe”

BGK 31 1130 1176 0022 2011 8420 0004”.

Apel dyrekcji szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w związku z epidemią koronawirusaApel dyrekcji szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w związku z epidemią koronawirusa Skan pisma

Na odsiecz ruszyły już władze Szczecina. Na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zadecydowano o sfinansowaniu zakupu urządzenia do diagnostyki wirusologicznej, właśnie pod kątem koronawirusa. Specjalistyczny sprzęt trafi właśnie do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej.

O wsparcie szpitala przez szczecińską branżę okrętową apeluje Towarzystwo Okrętowe.

„Towarzystwo Okrętowe zwraca się do wszystkich przedsiębiorców związanych z gospodarką morską, a szczególnie do podmiotów związanych z branżą stoczniową o pomoc dla szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie!” – czytamy w e-mailu, który jest rozsyłany.

Szczecińskich lekarzy wspomoże też firma Calbud. Jeszcze zanim pojawił się apel dyrekcji szpitala, prezes Calbudu – Edward Osina – poinformował, że firma kupi dwa respiratory, które trafią do szczecińskiego szpitala lub szpitali.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.