Uniwersytet Szczeciński i ZUT proszą studentów o opuszczenie akademików. Wybrane akademiki mają być przekazane do dyspozycji wojewody.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szczecińskie uczelnie proszą studentów, aby opuścili akademiki i wrócili do swoich miejsc stałego zamieszkania.

Akademik US przy Kordeckiego dla wojewody

Uczelnia zaleca studentom powrót do domów co najmniej na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych. Osoby, które nie mogą tego zrobić np. z powodu pracy, obowiązków czy obawy o zdrowie swoje i najbliższych, mogą pozostać w Domach Studenckich 1, 2 i 4.

Osoby, które mieszkają w akademiku przy ul. Kordeckiego, które nie mają możliwości powrotu do domu, zostaną zakwaterowane do innego akademika. Budynek przy ul. Kordeckiego ma zostać (w razie potrzeby) udostępniony władzom województwa. Studenci są proszeni o opuszczenie akademika i zabranie swoich rzeczy lub zostawienie ich w depozycie do niedzieli.

ZUT: Opuśćcie akademiki 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny także prosi studentów o niezwłoczne opuszczenie akademików na czas zawieszenia zajęć. Jak wyjaśnia uczelnia, jest to podyktowane troską o zdrowie studentów.

– Prawie 3 tysiące studentów ZUT mieszka na terenie Osiedla Studenckiego. Sytuacja ta sprawia, zgodnie z opinią lekarzy, zwielokrotnione ryzyko zarażenia koronawirusem, co w konsekwencji spowodowałoby konieczność wprowadzenia przymusowej kwarantanny dla dużej liczby osób – wyjaśnia Mateusz Lipka z biura prasowego ZUT.

Uczelnia zapewniła już zakwaterowanie tym studentom (w tym obcokrajowcom), którzy nie mogą (z różnych względów) opuścić akademika.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Odwołane kursy osobowe z Berlina do Szczecina. Polacy nie mają jak wrócić. "Dają nawet 2 tys. zł"

Także ZUT przekaże jeden akademik - Dom Studencki nr 3 przy al. Piastów - do dyspozycji wojewody. Dlatego z tego akademika muszą się wyprowadzić wszyscy mieszkańcy. Uczelnia informuje:

"Osoby, które nie mogą tego zrobić z powodu np. stałej pracy, zostaną zakwaterowane w innych akademikach. Jednocześnie informujemy, że zostaną utworzone specjalne depozyty, gdzie będzie można umieścić rzeczy osobiste. Kierownictwo Domu Studenckiego nr 3 wyda wszystkim mieszkańcom kartony do spakowania rzeczy osobistych. Rzeczy osobiste mieszkańców, którzy wcześniej opuścili akademik zostaną spakowane w obecności komisji, podpisane i zaniesione do depozytu. Wśród członków komisji będzie przedstawiciel z ramienia Parlamentu Samorządu Studentów ZUT".

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Restauracje przechodzą na sprzedaż z dowozem. "To jest loteria. Albo złote żniwa, albo straty"

Koronawirus w Polsce

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jaki sens ma wysyłanie w podróż po kraju kilku tysięcy dodatkowych osób? Nie można było zająć na ten cel pustych szkół albo jednostek wojskowych w których i tak jest więcej budynków niż żołnierzy?
  @zed.1
  1 toaleta na 60 osób?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Hormar
  Są możliwości by dostawić zaplecza sanitarne do każdego obiektu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zed.1
  Tak było na Rusinowej Polanie. 45 lat temu.
  Teraz wygodniej odlać się przez okno albo do zlewu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pewnie skoszaruja tam 70+ pod pretekstem pomocy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tak to jest bardzo dobra propozycja, od kilku dni o tej lokalizacji myślałem, jest dobrze oddalona od innych miejsc zamieszkania. Adaptacja dla potrzeb obecnej sytuacji nie tanowi wielkiego problemu.
  torr na Prezydenta!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @torr
  Co ty chłopie ... bełkoczesz! Najlepsza lokalizacja. Głupcze,Turzyn to najludniejsza i najbardziej zurbanizowana cześć Szczecina.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0