Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Arcybiskup Dzięga zastosował się do zaleceń Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Ogłoszona przez niego dyspensa obowiązuje do 29 marca.

Dekret o udzieleniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach dotyczy każdej niedzieli i świąt. Informację o dyspensie kuria szczecińsko-kamieńska umieściła na swojej stronie w piątek.

„Udzielam niniejszym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi we wspomnianych zaleceniach Rady Stałej, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie dla chorych poprzez telewizję, radio lub Internet, a dla osób będących w dyspozycji duchowej (stan łaski uświęcającej lub szczery żal za grzechy, połączony z postanowieniem naprawy życia wg zasad wiary świętej) także z duchową Komunią świętą” – czytamy w ogłoszeniu.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Które przejścia graniczne są otwarte, a które zamknięte w województwie zachodniopomorskim?

Jak podaje kuria, niedzielne msze będą transmitowane:

  • o godz. 7 w TVP 1,
  • o godz. 9 w Polskim Radiu – Program Pierwszy,
  • o godz. 9.30 w Telewizji Trwam,
  • o godz. 13 w TV Polonia.

Na żywo będzie także transmisja internetowa z Jasnej Góry (http://jasnagora.pl/ lub przez https://episkopat.pl/).

Transmisja mszy z bazyliki katedralnej w Szczecinie jest dostępna na antenie Radia Plus Szczecin 88,9 MHz o godz. 12.

Gorzkie żale będą transmitowane o godz. 17.15.

Kuria do końca marca odwołuje wszystkie bierzmowania. Sakramenty mają się odbyć w innym czasie, po zakończeniu kwarantanny szkolnej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.