Koronawirus. Kompleks basenowy Arkonka z boiskami i strefą rekreacyjną zostaje zamknięty. Adopcja zwierząt tylko po telefonicznym umówieniu. Wstrzymana sprzedaż drewna. Miasto wprowadza kolejne ograniczenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Arkonka będzie zamknięta do odwołania. Nie można korzystać z kortów do tenisa, kortów do badmintona, miejsc do grillowania, placu zabaw, siłowni pod chmurką czy boisk do plażowej piłki siatkowej. Już wcześniej zostały zamknięte wszystkie kryte baseny miejskie włącznie z Floating Areną i obiektami przyszkolnymi.

Zamknięte schronisko dla zwierząt. Adopcja na telefon

Od piątku zamknięte dla odwiedzających będzie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

– Praca w schronisku związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką zwierząt pozostaje bez zmian. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny pod nr. 91 487 02 81 w godz. 8-16 – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Rzecznik dodaje, że proces adopcyjny nie jest wstrzymany. Będzie jednak odbywał się po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Najnowsze postanowienia sztabu kryzysowego. Pilnujcie dzieci, nie chodźcie do urzędu miasta

Czynne tylko trzy ekoporty

Od poniedziałku aż do odwołania zmieni się system pracy ekoportów. Do dyspozycji mieszkańców będą trzy ekoporty: przy ulicy Leszczynowej, ulicy Arkońskiej oraz Taczaka. Odpady można do nich przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19, w soboty od 9 do 15. Pozostałe ekoporty zostaną zamknięte.

Nie odbędzie się zaplanowana na 25 marca kolejna edycja Galerii Szpargałek w ekoporcie przy ulicy Arkońskiej.

Wstrzymana sprzedaż drewna

Od poniedziałku w lasach miejskich wstrzymana do odwołania zostaje sprzedaż drewna. Zgłoszenia drzew zagrażających bezpieczeństwu w lasach miejskich można zgłaszać telefonicznie u leśników: Anity Wasiuk (leśnictwo Dąbie – 723 578 431) oraz Krzysztofa Matuszaka (leśnictwo Głębokie – 519 854 379) lub też mailowo.

Koronawirus w Polsce

Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem