Koronawirus. W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych do galerii handlowych w Szczecinie skierowane zostaną wspólne patrole straży miejskiej i policji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do 25 marca zawieszone są lekcje w szkołach. Od poniedziałku szkoły, przedszkola i inne palcówki oświatowe będą zamknięte. W związku z tym istniało ryzyko, że młodzież będzie się gromadzić m.in. w galeriach handlowych. W mediach społecznościowych i między uczniami już funkcjonuje termin „koronaferie”, choć wszyscy, włącznie z ministrem edukacji i premierem podkreślają, że to nie są ferie, to nie jest czas wolny od nauki.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Trzeci przypadek zakażenia w Szczecinie. Pacjentka z powiatu polickiego. Była w Lombardii

Koronawirus. Patrole w galeriach handlowych

Z tego powodu szczecińskie galerie handlowe objęte zostaną dodatkową kontrolą. Będą patrolowane przez funkcjonariuszy straży miejskiej i policji.

„W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania systemu oświaty na wniosek Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego osiem wspólnych patroli Straży Miejskiej i Policji zostanie skierowanych na teren szczecińskich galerii handlowych, aby nie dopuszczać do ewentualnego gromadzenia się młodzieży w większych grupach” – informuje biuro prasowe urzędu miasta.

Koronawirus w Polsce

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Czy patrole policji i straży miejskiej zniechęcą młodzież do gromadzenia się w galeriach handlowych?

Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przecież wiele klubów jest czynnych i szykują się na imprezy jutro i w sobotę. Jakie pilnowanie młodzieży ?
@MR..
tam to dopiero wirusy szaleją ...
już oceniałe(a)ś
0
0