Możemy potwierdzić trzeci przypadek koronawirusa w Szczecinie. To kobieta w wieku średnim - mówi Mateusz Iżakowski, p.o. rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Badanie, które zostało wykonane w czwartek w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, wykazało kolejne zakażenie koronawirusem w Szczecinie.

Pacjentka jest "w średnim wieku". Wiadomo, że niedawno wraz z mężem była w Lombardii w Włoszech. Oboje podróżowali własnym samochodem.

- 11 marca zgłosili się do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej, ponieważ u kobiety pojawiły się objawy (gorączka i kaszel). Został pobrany wymaz do badań, który dał wynik pozytywny. Mężczyzna został objęty kwarantanną - informuje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Sprzęt do szybkiej diagnozy został uruchomiony w czwartek rano. Pierwsze badanie dotyczyło 11 próbek – od dziesięciu osób z podejrzeniem koronawirusa, które przebywały w szpitalu w Szczecinie i od jednej osoby przebywającej w szpitalu w Koszalinie.

– U dziesięciu osób koronawirus został wykluczony. Badanie wykazało, że jedna z pacjentek jest zarażona wirusem – mówi Mateusz Iżakowski.

To już trzeci przypadek koronawirusa wykryty w szczecińskim szpitalu. Chora to kobieta w wieku średnim, mieszkanka powiatu polickiego. Do szpitala trafiła w środę. Jak podaje rzecznik placówki, jej stan jest dobry.

Dwa pozostałe przypadki zostały potwierdzone w ubiegłym tygodniu. To dwoje dorosłych ze Stargardu. Kobieta jest w stanie ciężkim, stabilnym na oddziale intensywnej opieki medycznej. Mężczyzna w stanie stabilnym znajduje się na oddziale zakaźnym szczecińskiego szpitala.

O godz. 17 w czwartek liczba osób poddanych kwarantannie na terenie województwa wynosiła 130. Liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu – 534

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jezu, no to dlaczego skoro byla w Lombardii zglasza sie tak pozno skoro widac juz od 3 tygodni jaka jest sytuacja. Nieodpowiedzialne.
  @Essy1996
  Bo gdyby sie zglosila wczesniej bez objawow i tak by jej testow nie zrobili.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Jak to nie pojadę? Co, ja nie pojadę??? Nie ma niczego. Bajki opowiadajo. Nartki wykupione, szkoda hajsu, trzeba jechać." Pik, pik pik, pik, pik (dźwięk respiratora)....
  już oceniałe(a)ś
  2
  1